کد خبر ۱۹۴۲۴
وقتش رسیده تا فراتر از قفسه های معمولی کتاب فکر کنید.
بهترین ها:
6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

در حالی که ایده های بسیار متفاوتی برای چیدمان کتابخانه منزلتان وجود دارد، برقرار کردن تعادل بین شکل دکور و کارآمد بودن آن کاری سخت و چالش بر انگیز است. هدف اصلی قفسه کتاب این است که به شما فضایی دهد تا بتوانید کتابهایتان را در آن نگه دارید. اما اگر به چیدمان آن دقت نکنید، اتاقتان در نهایت به یک بازار شام تبدیل می شود.

مقصود ما کتابخانه ای فوق مدرن با امکانات ویژه نیست، فقط کمی خلاقانه تر بودن آن کافی است تا زیبایی آن را دوچندان کند. چه بخواهید در این قفسه ها رمان ها و خاطراتتان بدرخشد و چه بخواهید کمی چاشنی هنر را وارد کنید، ما 6 شیوه خلاقانه برای شما آورده ایم تا به فراخور حال خود از آنها استفاده کنید.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

جفتی عالی بسازید.

قبل از اینکه به نحوه چیدمان کتابهایتان فکر کنید، به این فکر کنید که میخواهید قفسه ها را چگونه بچینید. دو قفسه یک شکل را در کنار هم قرار دهید تا ببینید که چقدر به چیدمان کتابهای شما کمک می کند و در عین حال فضای بیشتری برای چیدن وسایل مورد علاقه تان خواهید داشت.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

فراتر از کتابها فکر کنید.

قفسه های کتاب بیشتر از اینکه برای کتاب کاربرد داشته باشند، همه کاره هستند. میتوانند یک مکان عالی برای نگه داری شیشه ها و کریستال باشند، همچنین میتوانید برای نگهداری گلدان ها از آن استفاده کنید.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

نحوه به نمایش گذاشتن جلد کتاب را تغییر دهید.

بیشتر قفسه های کتابی که می بینیم بر اساس بیرون زدگی کتاب ها طبقه بندی شده اند. اما برگرداند کتابها به سمتی که برگه ها دیده شوند، یک ایده خاص و غیر منتظره است که جلوه خاصی که کتابخانه شما می دهد.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

به ترتیب رنگی بچینید.

بله، این شیوه چیدمان کتاب دیگر قدیمی شده است. اما هیچ کس منکر جلوه خارق العاده یک رنگین کمان مصنوعی و زیبا در کتابخانه نیست. و در عین حال که میتوان آنها را به شیوه متضاد چید، همزمان می توان شیوه عملی در چیدمان به کار برد. بسیاری از افراد رنگ جلد کتاب را به خاطر می سپارند، اما کمتر کسی نام نویسنده و اسم کتاب را به خاطر خواهد سپرد.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

یک مینیمال بسازید.

لازم نیست هر سانت قفسه را پر کنید. در واقع خالی نگه داشتن چند جای خالی و به نمایش گذاشتن چند شیئ کوچک مورد علاقه تان می تواند بسیار هم شیک باشد. فقط مراقب باشید که فضای خالی را از در هم و برهمی به دور نگه دارید. دستور غذا، نامه و مجله ها را از این فضا دور نگه دارید.

6 ایده خلاقانه برای دکور کتابخانه

به عنوان یک شوی هنری از آن استفاده کنید.

آویزان کردن چند تابلو هنری کوچک زیبایی بخش قفسه شماست، اما از تابلوهای بزرگ روی نمای خارجی قفسه ها استفاده نکنید. اگر بتوانید رنگ تابلوهای هنریتان را با رنگ کتابها هماهنگ کنید، تاثیری شگرف بر روی بیننده خواهد گذاشت.

مترجم: مریم آهاری


ارسال به دوستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز:1200
وب گردی