10 وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!
کد خبر: ۲۳۴۱۹

10 وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

تمیز کردن خانه امری لازم و ضروری است. به طور معمول همه ما هفته ای یک بار خانه را گردگیری کرده و ماهی یک بار هم اساسی به تمیز کردن خانه می پردازیم. اما چیزهایی در منزل وجود دارند که خیلی ها از تمیز کردن آن غافلند و بعضی ها هم اصلا نمیدانند این وسایل هم نیاز به تمیز شدن دارند. از ماشین ظرفشویی گرفته تا بالش زیر سرتان همه احتیاج به نظافت و شستشو دارند.
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۰۷ دی ۱۳۹۵
بهترینها: تمیز کردن خانه امری لازم و ضروری است. به طور معمول همه ما هفته ای یک بار خانه را گردگیری کرده و ماهی یک بار هم اساسی به تمیز کردن خانه می پردازیم. اما چیزهایی در منزل وجود دارند که خیلی ها از تمیز کردن آن غافلند و بعضی ها هم اصلا نمیدانند این وسایل هم نیاز به تمیز شدن دارند. از ماشین ظرفشویی گرفته تا بالش زیر سرتان همه احتیاج به نظافت و شستشو دارند. در ادامه به شما این وسایل را نشان خواهیم داد تا دفعه بعدی که اقدام به تمیز کردن آشپزخانه و حمام می کنید، از این وسایل نیز غافل نشوید. دستور تمیز کردن بعضی از آنها را قبلا در بهترینها آورده ایم. در آینده نیز با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه این وسایل را تمیز کنید.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

در بهترینها بخوانید: 

سردوش را برق بیاندازید

دستور ساخت خوشبو کننده تشک 

تمیز کردن ماشین لباسشویی با محلول دست ساز

چطور جوش شیرین به تمیز شدن منزل شما کمک می کند؟ 


لباس هایتان تمیز خواهند ماند اگر اتویی داشته باشید که مثل روز اول برق بزند.

اگر زمان زیادی را برای اتو کردن لباس مورد علاقه تان سپری می کنید تا مثل روز اول باشد، این کار را با یک اتوی تمیز انجام دهید تا لباستان جلوه خود را همیشه حفظ کند. با استفاده از جوش شیرین و سرکه به راحتی تمام رسوبات درون اتو تمیز می شود.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

با یک بالش تمیز راحت بخوابید.

معمولا همه ما روکش بالش را هر چند وقت یک بار می شوییم. اما آیا به خاطر دارید که خود بالش را کی تمیز کرده اید؟ خب بالش شما باید هر سه ماه یک بار تمیز شود تا همه گرد و غبارها، سلول های مرده پوستتان و چربی بدن و پوستتان از آن زدوده شود. روش آن بسیار ساده است. فقط کافیست آن را درون ماشین لباسشویی بیاندازید و سپس با دمای پایین خشک کنید. خواب های خوب ببینید.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

تشک خود را خوشبو کنید.

بعد از بالش نوبت به تشک شما می رسد. یک ترکیب ساده از جوش شیرین و اسانس مورد علاقه تان (اسطوخودوس مناسب است) می تواند تشکتان را در نیم ساعت خوشبو کند. یک تغییر به ظاهر کوچک که تاثیر شگرفی بر روی خواب شما خواهد گذاشت.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

اسباب بازی های کودکتان باید ضدعفونی شود.

در عین حال که اسباب بازی های کودکان رنگارنگ و بامزه هستند، می توانند بسیار آلوده هم باشند. آنها مداوما روی زمین پخش و پلا هستند و از روی زمین به دهان کودکتان می روند. با استفاده از سرکه آنها را ضدعفونی کنید تا خیالتان از بابت سلامت فرزند دلبندتان آسوده باشد.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

ماشین ظرفشویی هم به توجه نیاز دارد.

ماشین ظرفشویی همیشه مملو از آب داغ و مواد شوینده است بنابراین نباید نیاز به تمیز کردن داشته باشد، درست است؟ کاملا در اشتباهید. به ماشین ظرفشویی خود استراحت دهید و آن را با سرکه و جوش شیرین بشویید تا از رشد قارچ و کپک درون آن جلوگیری کنید. همچنین بوی مواد غذایی را از بین خواهید برد.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

کارهای خسته کننده می توانند از لحاظ مالی به شما کمک کنند!

این مورد برای کسانی است که صاحب خانه هستند. ممکن است آخرین جایی که به آن فکر کنید شیشه پنجره باشد، اما باور کنید یا نه، پنجره ها هم هر 6 ماه یک بار نیاز به توجه دارند. با استفاده از آب، صابون و یک فرچه نرم آنها را تمیز کنید تا هر گونه آلودگی از سطح آن زدوده شود و به پنجره هم آسیبی نرسد. ممکن است در ابتدا به نظر خسته کننده باشد، اما اگر این کار را نکنید در طولانی مدت مجبور به تعویض پنجره خواهید شد.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

فرش هایتان را با یک محلول ساده از شر لکه ها خلاص کنید.

اگر شما حیوان خانگی، بچه یا مهمانان زیادی دارید، قطعا فرش شما خیلی زود لک خواهد شد و نیاز به تمیز کردن دارد. بخارشویی کار خوبی است و مثل روز اول نو به نظر می رسد اما هزینه های آن زیاد و سرشار از مواد شیمیایی است. با مواد ساده ای مثل مایع ظرفشویی و پروکساید می توانید به راحتی آن را تمیز کنید. در آینده برای شما نحوه ساخت این محلول خانگی را خواهیم آورد.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

نمیتوانید خودتان را خوب بشویید اگر سردوش شما کثیف باشد.

آیا حاضرید موهایتان را زیر سردوشی که پر از رسوبات، کثیفی و باکتری است بشویید؟ خب اگر در ماه گذشته آن را تمیز نکرده اید، دفعه بعدی که به حمام می روید حتما این کار را انجام دهید. اگر قبلا از حمام کردن لذت می بردید، کمی صبر کنید تا بعد از تمیز شدن سردوشتان ببینید که چه می شود. دیگر دلتان نمی خواهد از حمام بیرون بیایید.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

بوی بد سطل زباله را با جوش شیرین از بین ببرید.

برای همه زباله ها چیزی کثیف و بدبو هستند. اما اگر به محض ورود به خانه بوی سطل زباله به مشامتان می خورد، قطعا چیزی باید تغییر کند. اینجاست که جوش شیرین به کارتان می آید. چند قاشق از آن را در کف سطل زباله بریزید تا برای همیشه از شر بوی نامطبوع زباله ها خلاص شوید.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

از خانه دومتان غافل نشوید، اتومبیلتان!

با استفاده از یک دستمال مرطوب خانگی، دیگر هرگز بهانه ای برای گرد و غبار موجود در داشبورد و جاهای دیگر ماشین نخواهید داشت. از کنسول وسط گرفته تا روکش های چرم ماشین، این دستمال مرطوب ها قابل استفاده می باشند. مثل روز اول خواهند درخشید. در آینده با بهترینها همراه باشید تا نحوه ساخت آن را به شما آموزش دهیم.

ده وسیله منزلتان که حتما باید تمیز شوند!

تهیه و ترجمه: بهترینها

مترجم: مریم آهاری