کد خبر ۲۸۲۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
معمولا همه ما کاری را انجام می دهیم که بسیار در تلاش هستیم از انجام آن دوری کنیم. این یک حقیقت تلخ است. اما اگر به دنبال آنچه که می خواهیم نرویم، هیچ گاه آن را بدست نخواهیم آورد. اگر سوال درست نپرسیم هیچ گاه جواب درست نخواهیم گرفت. اگر یک قدم به جلو برنداریم همیشه در جایی که هستیم خواهیم ماند. زندگی یک سفر است که از قدمهای کوچک تشکیل شده است.
بهترینها:  معمولا همه ما کاری را انجام می دهیم که بسیار در تلاش هستیم از انجام آن دوری کنیم. این یک حقیقت تلخ است. اما اگر به دنبال آنچه که می خواهیم نرویم، هیچ گاه آن را بدست نخواهیم آورد. اگر سوال درست نپرسیم هیچ گاه جواب درست نخواهیم گرفت. اگر یک قدم به جلو برنداریم همیشه در جایی که هستیم خواهیم ماند. زندگی یک سفر است که از قدمهای کوچک تشکیل شده است.
چطور زندگی خود را هدر بدهید!

همه ما این را میدانیم، درست است؟

چند درصد از زندگی ما در چرخه ترس، نگرانی و اشکال دیگر فکر کردن مضمن سپری می شود؟ چندبار ممکن است اغلب ما بی هدف از مسیر خود منحرف شویم؟ چگونه اغلب ما با تعلل کردن زندگی خود را هدر می دهیم؟

پس اگر به طور مداوم بر روی کارمان تمرکز کنیم و عادات و حواسمان را به سمت مدیریت زمان پیش ببریم، می توانیم با انجام کارهای کوچک به اهداف خود برسیم. 
همه ما عمر خود را با عدم برنامه ریزی و نظم و انضباط هدر می دهیم. داشتن نظم و انضباط یک مهارت است که نیاز به توانایی تمرکز و غلبه بر حواس پرتی شما را می طلبد. باید کارهای روزانه تان را بر اساس چیزی که می دانید صحیح است بچینید نه چیزی که در لحظه حس می کنید. ممکن است در آن لحظه احساس خستگی یا تنبلی داشته باشید و نتوانید خوب کارها را انجام دهید. در این لحظه است که شما باید لذت و هیجان آنی خود را قربانی آنچه که در آینده می خواهید به آن برسید بکنید.

فقدان نظم و انضباط برای بسیاری از ما ناشی از عدم تمرکز ماست. به خودمان می گوییم یک زمانی می خواهیم روی چیزی کار کنیم. ولی آن زمان هیچ گاه فرا نمی رسد. در این زمان اول از همه باید خودمان را بابت افتضاحی که پیش می آوریم ببخشیم. بعد از آن سعی کنیم ببینیم کجای کار ایستاده ایم. برای چه این کار را به تعویق می اندازیم؟ چرا پریشانیم؟ به جای اینکه فکر کنید بد هستید یا بی انضباطید، سعی کنید از یک جا شروع کنید.

اگر زندگی شما یک بی نظمی کامل است، به احتمال زیاد شما سختی داشتن نظم و انضباط را به خود نداده اید. نباید زندگی شما به روال گذشته باشد اگر می خواهید تغییری در زندگی خود بوجود بیاورید. زندگی شما به طور کامل خارج از کنترل شما نیست.

چطور زندگی خود را هدر بدهید!

اما چطور باید یک نظم و انضباط به زندگی خود بدهید تا تغییرات را از همینجا شروع کنید؟

شروعی بسیار کوچک لازم است. بسیار بسیار کوچک.

از شستن ظرف ها شروع کنید. بله شستن ظرف ها. این فقط یک قدم کوچک است. وقتی غذای خود را نوش جان میکنید ظرف آن را بشویید. وقتی صبح قهوه یا چای می نوشید ظرف آن را بشویید. هیچ ظرف کثیفی را روی کابینت یا سینک ظرفشویی نگذارید تا بعدا آن را بشویید. همان لحظه آن را بشویید. این مراسم یک ظرف در هر زمان به شما بسیار کمک خواهد کرد. بیشتر از آنکه فکرش را بکنید. این کار را به طور مداوم هر هفته ادامه دهید. بعد از چند هفته خواهید دید که سینک ظرفشویی شما تمیز و عالی خواهد بود. سپس به سراغ لباس های خود بروید. آنها را در جایی بگذارید که به آن تعلق دارند. مرحله بعد انجام چند دراز نشست هنگام صبح است. بعد از آن نوبت جایگزین کردن سبزیجات برای ناهارو الی آخر. اینگونه به زندگی خود نظم و انضباط خواهید بخشید. موفق باشید.

تنظیم و گردآوری: بهترینها

مترجم: مریم آهاری

ارسال به دوستان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهروز دبیری
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
با سلام و خسته نباشید بسیار نکته عالی و مهمی هست خیلی ممنونم
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز:1200
وب گردی