کد خبر ۲۸۹۹۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
همه ما در ذهن خود ایده ای راجع به اتفاقات زندگی داریم. اینکه چطور باید باشند و به چه صورتی رخ دهند. اما متاسفانه این دقیقا همان جایی است که باعث خرابکاری و بوجود آمدن استرس می شود. این نکته را همیشه بخاطر داشته باشید، همیشه زندگی چیزی که می خواهید را به شما نمی دهد، چون در آن لحظه به چیز دیگری احتیاج دارید.

همه ما در ذهن خود ایده ای راجع به اتفاقات زندگی داریم. اینکه چطور باید باشند و به چه صورتی رخ دهند. اما متاسفانه این دقیقا همان جایی است که باعث خرابکاری و بوجود آمدن استرس می شود. این نکته را همیشه بخاطر داشته باشید، همیشه زندگی چیزی که می خواهید را به شما نمی دهد، چون در آن لحظه به چیز دیگری احتیاج دارید. و آنچه که احتیاج دارید همیشه زمانی به سمت شما می آید که فکرش را هم نمی کنید. شما همیشه متوجه آن نخواهید شد و این کاملا قابل قبول است. دقیقا زمانی که فکر می کنید بدتر از این نخواهد شد، دقیقا می شود. و زمانی که فکر می کنید اوضاع اصلا بهتر نخواهد شد، دقیقا بهتر می شود. اگر می خواهید روزهای بدون استرس داشته باشید با بهترینها همراه باشید. 

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

کلید زندگی راحت داشتن رها کردن است. زندگی ای که انتظارش را دارید را رها کنید و در نتیجه بهترین استفاده را از زندگی ای که منتظر شماست داشته باشید. آسان نیست اما ارزشش را دارد. در اینجا 6 استراتژی برای عملی کردن این منظور برایتان آورده ایم:

1. یک مکان سالم برای خود پیدا کنید. گاهی شما زیاد به پازل زندگی نزدیک می شوید و در نتیجه نمی توانید تصویر کلی را ببینید. لازم است چند قدم به عقب برگردید تا تصویر واضح تری از شرایط ببینید. بهترین راه برای انجام این کار یک استراحت کوتاه است. مثلا به تعطیلات یا مسافرت بروید و برای مدتی خود را درگیر چیزهای متفاوتی بکنید. چرا؟ چون میتوانید بعد از مدتی به نقطه ای که از آنجا شروع کردید برگردید و چیزها را به شکل متفاوتی ببینید. در این زمان ممکن است مردم هم شما را متفاوت ببینند. شروع دوباره از جایی که آغاز کرده اید کاملا با بودن ممتد در آن وضعیت متفاوت است.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

2. حقیقت را بپذیرید و برای آن چیزی که هست شکرگزار باشید. رها کردن یعنی شکرگزاری برای اتفاقاتی که باعث می شود خنده به لبان شما بیاید، اشک شما را در بیاورد و به زبان ساده تر به شما یاد می دهد و باعث رشد شما می شود. این یعنی قبول هر آنچه که دارید، همه آنچه که روزی داشته اید و همه امکاناتی که در آینده ممکن است برای شما بوجود بیاید. این یعنی قدرت به آغوش کشیدن چالش ها و تغییرات زندگی. به شهود خود اعتماد کنید و در طی مسیر زندگی یاد بگیرید. به یاد داشته باشید که هر تجربه ای ارزشی دارد و در ادامه گام های مثبت خود را رو به جلو بردارید.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

3. با تمام قلب خود ببخشید، هر چقدر که لازم است. بخشش یعنی انتخاب خوشبختی به جای صدمه دیدن، پذیرفتن به جای مقاومت کردن. این یعنی آگاهی به این نکته که همه ما روزی اشتباه می کنیم. گاهی بهترین ما هم کارهای احمقانه ای می کند. کارهای احمقانه ای که عواقب شدیدی داشته است. این بدین معنی نیست که ما شیطان صفت و غیر قابل بخشیدنیم. و یا بعد از آن دیگر قابل اعتماد نخواهیم بود. به این قضیه آگاه باشید. با آن کنار بیایید. ممکن است زمان ببرد تا خود را ببخشید. چون بخشیدن نیاز به قدرت دارد. چون وقتی می بخشید به این معنی است که با تمام قلبتان خود را دوست دارید. وقتی شما این گونه خود را دوست بدارید، نوری شفا دهنده و بهشتی به درون قلبتان تابیده می شود. این بخشش حقیقی به شما مکانی می دهد که نهایتا می توانید در آن به خود بگویید: "برای این تجربه سپاسگزارم." و قلبا به آن ایمان داشته باشید.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

4. فقط روی چیزهای قابل تغییر تمرکز کنید. به این نکته توجه داشته باشید که همه چیز در زندگی قابل اصلاح یا درک کردن نیست. زندگی کنید و آن را رها کنید. به چیزهایی که می توانید تغییر دهید آگاه باشید و انرژی خود را برای چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید تلف نکنید. منحصرا روی چیزهایی که می توانید تغییر دهید تمرکز کنید. و اگر چیزی که شما را ناراحت می کند را نمی توانید تغییر دهید، نگرش خود را نسبت به آن تغییر دهید. داشته های خود را روی میز بچینید و دوباره آنها را برنامه ریزی کنید. در جهتی آنها را بچینید که به سمت اهداف خود پیش بروید. از اول شروع کنید و به سمت هدف جدیدی پیش بروید.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

5. حال حاضر را اولویت اول زندگی خود قرار دهید. حال حاضر همین لحظه اکنون است. گذشته تنها یک خاطره است. آینده هم تنها یک برنامه ریزی ذهنی است. می توانید انتخاب کنید که در گذشته بمانید تا بیشتر یاد بگیرید و بازتاب شادی گذشته را تجربه کنید. می توانید به آینده فکر کنید و برای آن برنامه ریزی عملی ای داشته باشید و تجسم کنید. به هر حال هر چقدر بیشتر ذهن شما در گذشته و آینده گیر کند و افکار منفی را بازتاب دهد، شما توانایی های خود برای رسیدن به اهدافتان را خفه خواهید کرد. گذشته و آینده به معنای واقعی وجود خارجی ندارد، بلکه تنها لحظه اکنون است. احساس آزادی را در این حقیقت تجربه کنید.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

6. خصلت های خود را در آغوش بگیرید، اشتباهات خود را بپذیرید و این واقعیت که زندگی یک درس است. زندگی یک سواری است. همه چیز تغییر می کنند، افراد تغییر می کنند. اما شما همیشه خودتان هستید. شما کسی که هستید می مانید و هیچ گاه نباید خود را به خاطر افراد یا موقعیت ها شکنجه کنید. باید جرعت کنید و خودتان باشید، در همین لحظه. هر چقدر هم که این لحظه و شما سعی کنید ثابت کند ترسناک یا عجیب و غریب به نظر می رسد. باید متوجه این موضوع باشید که حتی در ضعیف ترین روزهایتان هم کمی قوی تر از روز قبل می شوید، اگر خواهان یادگیری باشید. شاید به این دلیل است که در بدترین شرایط و مشکلات بهترین چیزها به سراغتان می آید. چیزی که بدست می آورید مهم نیست، بلکه چیزی که به آن تبدیل می شوید مهم است.

6 راه برای رها کردن چیزهایی که باعث استرس شما می شوند//

تنظیم و ترجمه: بهترینها

مترجم: مریم آهاری

ارسال به دوستان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
0
عالی گفتید !! ممنون
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز:1200
وب گردی