کد خبر ۳۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۱ - ۱۸ دی ۱۴۰۰ - 08 January 2022
دبیر انجمن خودروسازان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران پیر
نعمت بخش می گوید: دلیلی برای تاخیر در تحویل خودروها وجود ندارد، چرا که افزایش قیمت‌ها اعمال شده است.

با تغییر در شیوه فروش خودرو‌های داخلی به روش قرعه کشی، همچنان بسیاری از خریداران از تاخیر در تحویل خودروی خریداری شده گله‌مند هستند.

باشگاه خبرنگاران پیر: چرا خودرو‌ها با تاخیر به خریداران تحویل داده می‌شوند؟

نعمت بخش: دلیلی برای تاخیر در تحویل خودروها وجود ندارد. زمانی که قطعه ساز، نمی‌تواند به خطوط تولید، قطعه برساند، خودرو ناقص در پارکینگ می‌ماند. بازرسان سازمان بازرسی می‌توانند بازدید میدانی از پارکینگ خودروسازان داشته باشند. در حال حاضر بهانه افزایش قیمت را نداریم چرا که افزایش قیمت‌ها اعمال شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: بر اساس شواهد، پارکینگ خودروسازان مملو از خودرو است، اما با این حال خودروسازان از تحویل محصولات خود به مشتریان طفره می‌روند، علت چیست؟

دبیر انجمن خودرو سازان: از آنجایی که خودرو‌های کف پارکینگ خودروسازان ناقص است، نمی‌توانیم خودروهای ناقص را تحویل مشتریان دهیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: کدام ارگان برای رفع مشکلات در حوزه تحویل خودرو‌های دپو شده در پارکینگ ها پیش قدم شده است؟

نعمت بخش: کمکی از سمت سازمان بازرسی نیامده، این در حالی است که ضرب‌الاجل برای تحویل خودرو‌ها می‌گذارند. در شرایط تحریم هستیم و در برخی قطعات نیاز به واردات داریم. ضرب‌الاجل برای زمانی است که مشکلی در تامین قطعات وجود نداشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان: علت اصلی دپوی محصولات و تاخیر در تحویل خودرو‌ها را چه می‌دانید؟

دبیر انجمن خودروسازان گفت: به دلیل قیمت‌گذاری دستوری توان مالی خودروساز کم می‌شود و بنابراین نمی‌توانیم با زیان خودرو‌ها را تولید کنیم.

مهر ۱۴۰۰ سازمان بازرسی به مسئله دپوی خودرو‌ها ورود کرد؛ در آن زمان تعداد خودرو‌ها ۱۴۵ هزار خودرو بود و خودروسازان باید تا پایان آبان این تعداد را به صفر می رساندند، اما اکنون بعد از گذشت ۳ ماه این تعداد به ۱۷۰ هزار خودرو رسیده و پای مدیران ایران خودرو و سایپا به سازمان بازرسی باز شده است.

تا پیش از این خودروسازان بهانه قیمت گذاری دستوری را داشتند و دلیل کاهش عرضه خودرو را تحمیل زیان می‌دانستند؛ اما آبان وزارت صمت مجوز افزایش قیمت را به خودروسازان داد و ایران خودرو و سایپا ۱۸ درصد قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

ایمان سید عزیزی (آثار دیگر این نویسنده)
ارسال به دوستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز:1200
دبیر انجمن خودروسازان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جواندبیر انجمن خودروسازان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان sadasd طول مجاز تیتر برای قرارگیری در آدرس نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس با اشاره به قیمت نان در این منطقه ر و سرباز در مجلس با اشاره به قیمت نان در این منطقه، گفت: موضوع دیگر اینر و سرباز در مجلس با اشاره به قیمت نان در این منطقه، گفت: موضوع دیگر این زمینه داشته باشد چراکه نان کمترین نیاز و تغذیه هر فردی است و این عادلانه نیست که مردم از حداقل خوراک هم محروم باشند. سیستان و بلوچستان/ نان در ایرانشهر نایاب شد/ نان ۱۰ هزار تومان با پارتی بازی تاخیر در تحویل خودرو به بهانه افزایش قیمت نیست عرضه روغن سهمیه ای می شود؟ عضو فقهای شورای نگهبان گفت: سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای پیروزی و سربلندی امت اسلام تلاش کرد و در این مسیر هم ج تست استوری سفیر ایران در یمن به شهادت رسید سفیر ایران در یمن به شهادت رسید که درک کردن باکری هارو یسب سشیبیبسیب سشیسشل بسشی بسیبسی بصث سلیبلا یبای لیسبلیبس مکلنثشقت لنت یبمکلنیبتس لمکینبتلیبمک لنتسیلی سبلمکثنت لیملنت ملنییکلنم من
وب گردی