اقتصاد - جام ملت‌های آسیا
بهترینهای شنیدنی

چگونه با کمر درد به زندگی ادامه دهیم؟ (قسمت دوم)

کمر درد و در های مزمن ناحیه مفاصل بیماری هایی هستند که با ایجاد محدودیت برای فرد مبتلا شیوه وروال زندگی همیشگی را تخت تاثیر می گذارند. برای داشتن سبک زندگی سالم تر به همراه کمر درد و کنترل بیماری خود با ما همراه باشید.
بهترینهای شنیدنی

چگونه با کمردرد به زندگی ادامه دهیم؟ (قسمت اول)

کمر درد و در های مزمن ناحیه مفاصل بیماری هایی هستند که با ایجاد محدودیت برای فرد مبتلا شیوه وروال زندگی همیشگی را تخت تاثیر می گذارند. برای داشتن سبک زندگی سالم تر به همراه کمر درد و کنترل بیماری خود با ما همراه باشید.
برای روز های خانه تکانی

از آسیب های فیزیکی "خانه تکانی" در امان باشید

با نزذیک شدن به پایان سال و رسیدن ایام خانه تکانی خانم های خونه حسابی در گیر نظافت منزل از تمام آلودگی ها و خلاص شدن از وسایل اضافی جمع شده در سالی که گذشت می شوند. اما کار خانه تگانی گاهی به دلیل کمبود وقت و عجله برای اتمام کارها باعث می شود خانم ها با انجام فعالیت نادرست به خود آسیب بزنند.

همه چیز درباره صافی کف پا

اگر به کف پا نگاه کنید، متوجه یک انحنا به سمت داخل در میانه آن میشوید که به قوس کف پا (arch) شناخته میشود. تاندونها نوارهای محکم و سفتی هستند که به پاشنه و استخوانهای مچ پا متصل میشوند.

از صبح تا شب در بدن ما چه می گذرد؟

حتما تا کنون درمورد ساعت طبیعی بدن مطلبی یا در جایی خوانده اید یا در صحبت پزشکان چیزی شنیده اید. ساعت بدن، روند فعالیت عایی است که خود بدن برای انجام امور حیاتی خود تعیین کرده است. و ما بواسطه توجه به آن ها می توانیم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم.

آسم در کمین شماست

آسم عارضه ای شایع و بلند مدت است که موجب سرفه، خس خس و تنگی نفس می شود. شدت نشانه ها در افراد مختلف متفاوت است. آسم در بیشتر افراد و در بیشتر مواقع قابل کنترل است.

چگونه PH بدن را متعادل نگاه داریم

میزان pH بدن بر سلامتی بسیار تاثیر گذار است. تعادل خون از نظر اسیدیته برای عملکرد طبیعی بدن، گوارش و التیام بافتها مهم است. میزان اسیدیته بدن توسط pH (پتانسیل هیدروژن) تعیین میشود. این مقیاس از صفر که بسیار اسیدی است تا 14 که بسیار قلیایی است درجه بندی شده است.

با آناتومی شگفت انگیز چشم انسان آشنا شوید + عکس

چشم انسان پیچیده ترین ارگان بدن دانسته شده است. تعداد زیاد بخش های موجود در ارگانی به کوچکی چشم شگفت انگیز است اما زمانی که به دشواری وظیفه این ارگان کوچک بیندیشیم به دلیل این پیچیدگی پی ببریم.
بهترینهای شنیدنی

عوامل ایجاد سنگ کلیه

تصور همگان این است که سنگ کلیه یک بیماری است که بیشترین عامل موثر آن ژنتیک و وراثت است. برای دانستن صحت این ادعا و سایر وامل ایجاد کننده سنگ کلیه با ما همراه باشید.
بهترینهای شنیدنی

آیا "فشار خون" درمان می شود؟

بالا بودن فشار خون یا به اصطاح فشار خون بیماری است که بر تمام جنبه های زندگی وو فعالیت های بیمار مبتلا تاثیر میگذارد. اولین نکته ای که در ذهن بیمار مبتلا بعد از شنیدن تشخیص پزشک به وجود می آید این است که این بیماری چگونه خوب می شود یا اصلا درمان قطعی برا یا ن بیمار وجود دارد یانه؟

چرا گاهی در خواب، تکانهای شدید میخوریم؟

کابوس شبانه و وحشت شبانه در کودکان کم سن امری شایع است اما لرزش شبانه یا پرش عضلات در خواب (Night Tremors) به ندرت اتفاق می افتد. پرش عضلات در خواب ممکن است نگرانی در مورد سلامتی کودک ایجاد کند و یا این که اصلا مسئله مهمی نباشد اما در هر صورت والدین باید علائم را با پزشک مطرح کنند. برخی انواع لرزش شبانه با بزرگ شدن کودک از بین میروند. ممکن است این وضعیت مربوط به نوع دیگری از اختلالات خواب باشد.

زنگ خطر برای سرمایی ها

همیشه سردتان است؟ آیا فکر می‌کنید این وضعیت عادی است؟ دلایل این سرما را که هر یک نشانۀ وجود یک مشکل است، کشف کنید، بی‌شک راه حل را پیدا خواهید کرد زیرا احساس همیشگی سرما به هیچ وجه خوشایند نیست!

خشکی بینی را به راحتی درمان کنید

مجاری بینی برای این که به درستی به وظیفه خود عمل کنند، باید همیشه مرطوب باشند. اگر گاهی هوا خشک باشد، معمولا مشکلی ایجاد نمیشود اما اگر مدت زیادی در معرض هوای خشک قرار بگیرید ممکن است مجاری بینی تان خشک شده و انواع مشکلات برایتان ایجاد شود.

دانستنیهای کاربردی درباره لمینیت دندان

همه انسان‌ها مشتاق داشتن یک لبخند زیبا هستند اما برخی به خاطر دندان‌های بد شکل یا بد رنگ از این آرزو محرومند. اینجاست که دندان‌ پزشکی ترمیمی به میدان وارد می‌شود و با معجزه‌ای به نام لامینت، لبخند و زیبایی را به صورت افراد باز می‌گرداند.
بهترینهای شنیدنی

مراقب زنگ خطر هپاتیت باشید

هپاتیت بیماری است که با درگیر کردم سلول های کبد و ایجاد التهاب در عملرد آن اختلال ایجاد میکند و به بدن آسیب می رساند. که خود شامل سه نوع A B C است و راه های انتقال و علائمشان متفاوت است.
بهترینهای شنیدنی

برای آنها که خواب راحت ندارند + فایل صوتی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شبی را تا صبح در رختخواب چرخ بزنید و نتوانید بخوابید. خیلی سخت و ناراحت کننده است و حتما فردای آن روز در محل کار حسابی عذاب کشیده‌اید.