آرزوی خانم بازیگر
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۱۶۶۲

آرزوی خانم بازیگر

افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون تئاتر با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» با اشاره به تاثیرگذاری قصه بر مخاطب گفت: قصه بهترین قالب یرای گفتن حقیقت است.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۵
بهترین‌ها: افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون تئاتر با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» با اشاره به تاثیرگذاری قصه بر مخاطب گفت: قصه بهترین قالب یرای گفتن حقیقت است. 
ساعت ها و سال ها کنفرانس و سمینار در نهایت از خاطر می رود اما به محض اینکه هر مکتب معرفتی حقیقتی را در قالب قصه بیان کرده آن مطلب به دل مخاطب نشسته و قرن ها ماندگار شده. 
مانند قرآن مجید، مثنوی معنوی، بوستان سعدی همه آگاهانه در قالب قصه بیان شده اند و قرن هاست که ماندگارند.
این بازیگر عنوان کرد: از بین شخصیت های کتاب ها خیلی دوست داشتم در نمایش کتاب سووشون سیمین دانشور بازی کنم که این اتفاق در تئاتر برایم افتاد و در نقش زری سوشون بازی کردم.
افسانه بایگان در خصوص تاثیرپذیری کودکان از والدین گفت: ما در منزل خیلی مطالعه می‌کنیم و کلا موضوع کتاب همیشه در منزل ما وجود داشته و دارد و به همین خاطر فرزندم بسیار به مطالعه و کتاب علاقه‌مند شده و اهمیت می‌دهد. بچه ها باید تاثیر کتابخوانی را در والدین ببینند تا کتابخوان شوند.
این بازیگر با اشاره به اهمیت کتاب خوانی خاطرنشان کرد: کتاب خواندن ابعاد ذهنی انسان را کاملا تغییر می دهد. 
انسان به لطف کتاب می تواند با چکیده عمر و ذهن یک انسان فرهیخته در هرمکان و هر زمانی چه گذشته و چه حال آشنا شود. 
به لطف کتاب می‌توان با دنیاها و ماجراهای متفاوت آشنا شد و زندگی کرد که پایانی برای آن نیست و همچنین دایره افکار انسان بسیار گسترده می شود.
برنامه تلویزیونی «کتاب باز» با اجرای امیرحسین صدیق و تهیه کنندگی محمدرضا روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود.
منبع: رکنا