بازداشت هفت مهاجر ایرانی در اندونزی
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۴۰۵

بازداشت هفت مهاجر ایرانی در اندونزی

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۲۷ آذر ۱۳۹۳
بهترین‌ها: بازداشت هفت مهاجر ایرانی در اندونزیپلیس اندونزی روز پنجشنبه از دستگیری هفت مهاجر غیرقانونی از جمله یک ایرانی در این کشور خبر داد.

 دفتر اداره مهاجرت 'دپوک' اعلام کرد که این مهاجران به دلیل نداشتن مدارک کامل و یا انقضای اسناد مهاجرتی بازداشت شدند.

 'داوود اسکندر' رییس اداره مهاجرت منطقه 'دپوک' اندونزی اعلام کرد که پلیس مهاجرت این کشور با بازرسی ده ها خارجی، هفت نفر از آنها را به دلیل اقامت غیرقانونی بازداشت کرد.

سه تن از این افراد از کره جنوبی و چهار نفر دیگر نیز از کشورهای ژاپن، ایران، برونئی و نیجریه بودند.

این مقام اندونزیایی گفت که درستی نامه مهاجر ایرانی از سوی دفتر کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در اندونزی در دست بررسی است.

آمار دفتر کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در اندونزی نشان می دهد که در حال حاضر هفت هزار و 110 نفر که قصد مهاجرت داشته اند از کشورهای مختلف در این دفتر ثبت نام کرده اند.

بر اساس گزارش های مختلف سالانه حدود 700 نفر از این مهاجران به وسیله کشورهای مهاجرپذیر از قبیل استرالیا، کانادا، نیوزیلند و آمریکا پذیرفته می شوند.

بیشتری افرادی که به اندونزی سفر می کنند قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. سفارت استرالیا در ایران نیز اخیرا به نقل از وزارت مهاجرت و محافظت از مرزهای این کشور اعلام کرد: از 27 آبان، دولت استرالیا اقدامات جدیدی علیه قاچاق انسان اتخاذ کرده است.

بر اساس این اقدامات، استرالیا تقاضای اسکان مجدد پناهجویانی را که از اول جولای سال آینده (تیر ماه سال 1394) در دفتر سازمان ملل در امور پناهندگان و آوارگان مستقر در اندونزی ثبت نام کرده باشند را بررسی نخواهد کرد.

دولت محافظه کار استرالیا اخیرا قوانین مهاجرت به این کشور را برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی از طریق دریا سخت تر کرد، اما متعهد به افزایش میزان پذیرش پناهندگان تا هفت هزار و 500 نفر و آزادی صدها کودک بازداشت شده در خارج از مرزهای دریایی شد.

منبع: ایرنا