بارش باران و برف در کشور
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۴۵۵

بارش باران و برف در کشور

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۲۹ آذر ۱۳۹۳

بهترین‌ها: مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

احد وظیفه افزود:‌ براساس نقشه‌های پیش یابی طی 24 ساعت آینده در برخی مناطق غرب، دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، بتدریج جنوب غرب وشرق کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با وزش باد و درمناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف ودر مناطق جنوبی رعد وبرق پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر روز یکشنبه بتدریج در نیمه غربی کشور از مقدار ابرها کاسته می شود وگستره بارش ها به شمال شرق کشور نیز می رسد واوایل وقت روز دوشنبه این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود که امروز درجنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال خوزستان و روز یک شنبه در دامنه های زاگرس، دراستان های خوزستان، لرستان، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد شدید تر خواهد بود.

به گفته وی، روز دوشنبه در شمال غرب وسواحل غربی خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود،همچنین خلیج فارس و تنگه هرمز دراین روز مواج خواهد بود.

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز یکشنبه نیمه ابری و در ارتفاعات بارش پراکنده بتدریج کاهش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز یک و 9 درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری و درپاره‌ای نقاط با غبار صبحگاهی همراه خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز به یک و 10 درجه سانتیگراد خواهد رسید.


منبع: ایسنا