پايان زندگي شکارچيان کودک
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۴۷۹

پايان زندگي شکارچيان کودک

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۳۰ آذر ۱۳۹۳
بهترین‌ها: دو مرد با اقدامات مجرمانه‌شان جوّي از وحشت و ترس را در شهر جديد بهارستان به‌خصوص سلطان‌آباد به وجود آورده بودند. مرتضي و منصور خود قرباني تجاوز به عنف در کودکي بودند و سعي داشتند با قتل يک کودک در هفته، عقده‌هاي دوره کودکي خود را آرام کنند.
رسيدگي به اين پرونده بيست و نهم دي ‌سال گذشته با شکايت مردي مبني بر گم شدن پسر شش ساله‌اش به نام اميرمهدي در بهارستان در غرب استان تهران، در دستور کار پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.
با تحقيق از پدر کودک گمشده، معلوم شد آنها براي خريد به مغازه‌اي رفته بودند که پسر خردسال هنگام بازگشت به خانه از پدرش جدا شده و ديگر برنگشته است. در پي اين شکايت، تجسس‌هاي پليسي آغاز و جسد پسر گمشده در يکي از محله‌هاي بهارستان پيدا شد. در ادامه خانواده ديگري نيز با حضور در مرکز پليس، اعلام کردند پسر خردسالشان به نام اميرعلي گم شده است.
در ادامه رسيدگي به پرونده، ماموران تحقيقات را روي افراد معتاد و بزهکار محل حادثه متمرکز و يکصد مرد را به‌عنوان مظنون بازداشت کردند.
ماموران با بررسي سوابق کيفري اين افراد، تحقيق از مردي به نام مرتضي را که  ١٠ سابقه کيفري داشت و چهار مورد آن آزار و اذيت بود، آغاز و از وي جداگانه بازجويي کردند.
اعتراف عاملان جنايت
سرانجام اين مرد اعتراف کرد، اميرمهدي را به بهانه دادن تنقلات ربوده و پس از آزار و اذيت، کشته و دوست معتادش به نام منصور نيز که اکنون فراري است، اميرعلي را به شيوه‌اي مشابه به قتل رسانده است. در پي اعتراف اين متهم، ديگر همدست او نيز دستگير شد و به ارتکاب جنايت اعتراف کرد. با اعتراف متهمان، جسد دومين کودک گمشده نيز پيدا شد.


منبع: شهروند