کیک سه رنگ اسفناج و کدو حلوایی
کد خبر: ۱۷۰۷

کیک سه رنگ اسفناج و کدو حلوایی

برای تهیه لایه اول کیک ( لایه سبز) ابتدا تخم مرغ ها را در یک ظرف مناسب بشکنید، شکر را به آن اضافه کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید تا حجم آن دو برابر شود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۰۶ دی ۱۳۹۳
کیک سه رنگ اسفناج و کدو حلوایی

بهترین‌ها:

مواد لازم کیک ( لایه سبز)

تخم مرغ : 4عدد

شکر : ا لیوان

وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

بیکینگ پودر : یک قاشق چایخوری

اسفناج تازه: یک شاخه

آرد: 6 قاشق غذاخوری

مواد لازم ( لایه نارنجی)

کدو حلوایی: 2 تکه کوچک

شکر: 1 فنجان

مواد لازم کرم ( لایه سفید)

شیر: 4 لیوان

شکر: 1 لیوان

آرد: 2 قاشق غذاخوری

نشاسته: 2 قاشق غذاخوری

وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

خامه شیرین زده شده: 1 فنجان

طرز تهیه:

برای تهیه لایه اول کیک ( لایه سبز) ابتدا تخم مرغ ها را در یک ظرف مناسب بشکنید، شکر را به آن اضافه کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید تا حجم آن دو برابر شود. سپس اسفناج را در داخل آب جوش قرار دهید و وقتی نرم شد داخل آب یخ قرار دهید تا رنگ سبز زیبای آن حفظ شود. سپس آن را از آب سرد خارج کرده و داخل خرد کن یا مخلوط کن کاملا ریز و پوره کنید و به تخم مرغ های زده شده اضافه کنید. سپس وانیل، بیکینگ پودر، و آرد را اضافه می کنیم و هم می زنیم. سپس در یک ظرف پیرکس چرب شده ( سایز متوسط) می ریزیم و در فر از پیش گرم شده با 180 درجه سانتی گراد می پزیم تا زمانی که با امتحان چوب کبریت، مطمئن شویم کاملا پخته است.

جهت تهیه مواد میانی ( لایه نارنجی) کدو حلوایی را همراه با شکر و مقدار بسیار کمی آب روی حرارت ملایم در قابلمه ای با در بسته می پزیم و سپس آن را له کرده و پوره می کنیم.

سپس کرم ( لایه سفید رنگ ) را به این ترتیب آماده می کنیم: شیر، شکر، آرد، نشاسته و وانیل را داخل قابلمه ای ریخته و روی حرارت می گزاریم. سپس با کمک یک همزن دستی روی حرارت مداوم هم می زنیم تا کرمی صاف و به غلظت فرنی آماده شود. سپس آن را سرد کرده و با خامه زده شده مخلوط می کنیم.

پس از خارج کردن کیک از فر و سرد شدن آن، کیک را از وسط می بریم، یک لایه پوره کدو حلوایی روی آن می ریزیم، سپس یک لایه کرم و بعد مجدد لایه دوم کیک را روی آن قرار می دهیم و روی آن را با باقیمانده کرم می پوشانیم. سپس به دلخواه با پودر پسته و گردو تزیین می کنیم. سپس داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا سرد شده و مزه ها به خوبی با هم ترکیب شود.

نوش جان.

منبع: oktayusta.com