طنز: چراغ‌های سینما را خاموش نکنید!
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق

طنز: چراغ‌های سینما را خاموش نکنید!

تاریخ انتشار: ۰۰:۱۱ - ۰۳ آذر ۱۳۹۳
باخبر شدیم طی هفته گذشته سی، چهل تا از کافه‌های تهران پلمب شده‌اند. سیگار کشیدن، نشستن دخترها و پسرهایی که با هم زن‌وشوهر نیستند در کنار یکدیگر و نداشتن دید انتظامی، دلیل پلمب این کافه‌ها بوده‌ است.

من خودم بارها به دنج بودن کافه‌ها حساس شده‌ام. یعنی برخی کافه‌ها طوری هستند که اصلا معلوم نیست آن تو، چه خبر است و کی به کی است. واقعا دید انتظامی لازم است. یعنی باید از توی خیابان و پاساژ معلوم باشد که اوضاع داخل چگونه است. همان‌طور که می‌دانید، جوان‌ها خیلی از کُنج خوش‌شان می‌آید. همیشه دوست دارند یک کُنجی پیدا کنند و بخزنند آنجا برای خودشان خلوت کنند. حالا اگر ما یک جای دنج پُر از کُنج را در اختیار آن‌ها بگذاریم که به بیرون دید هم نداشته باشد، کار خوبی نیست. زیرا بهتر آن است که این کُنج را خودشان دست و پا کنند که آن‌وقت دیگر هیچ دیدی نخواهد داشت، چه رسد به دید انتظامی.

با این اوصاف، تقاضا می‌کنم که سینماها را هم به علت نداشتن دید انتظامی تعطیل کنند، چون خدا می‌داند جوان‌ها در طول آن دو ساعت که چراغ سینما خاموش است، چه می‌کنند. آیا واقعا فیلم می‌بینند؟ آیا بهتر نیست برای داشتن دید انتظامی، چراغ‌ها را خاموش نکنیم؟ بهتر است. بهتر است که چراغ‌های سینما روشن باشد، بویژه اگر فیلم، زبانم لال، عاشقانه است.

منبع: رضا ساکی در ایسنا