4 تغییر تیم ملی در دیدار با سوریه
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۸۲۰۵

4 تغییر تیم ملی در دیدار با سوریه

غیبت چهار بازیکن اصلی تیم ملی در دیدار برابر سوریه دردسر اصلی سرمربی تیم ملی خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۱۳ آبان ۱۳۹۵
بهترین ها:  با اعلام فیفا، سردار آزمون و احسان حاج صفی دو بازیکنی که در آخرین دیدار تیم ملی برابر سوریه از ابتدا در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند، از حضور در دیدار برابر سوریه محروم شدند. این دو بازیکن تنها غایبان تیم کی روش برای آخرین دیدار دور رفت مقدماتی جام جهانی نیستند و سرمربی تیم ملی، علیرضا بیرانوند و وحید امیری را نیز به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت تا تیم ملی دیدار با سوریه را حداقل با 4 تغییر آغاز کند.

حضور دوباره شماره یک درون دروازه تیم ملی

کی روش برای انتخاب شماره یک خود برابر سوریه البته کار سختی ندارد. علیرضا حقیقی با تجربه حضور در لیگ پرتغال، جام ملتهای آسیا و جام جهانی در اردوی تیم ملی حضور دارد و محمدرضا اخباری نیز که این روزها آمادگی قابل قبولی دارد، دیگر گزینه کی روش به شمار می رود؛ اما به نظر می رسد حقیقی برای حضور درون دروازه تیم ملی شانس بیشتری خواهد داشت.

بازگشت به زوج قدیمی یا انتخاب زوج جدید؟

احسان حاج صفی در دو دیدار پایانی تیم ملی به خط هافبک منتقل شد و البته که زوج او در کنار سعید عزت اللهی نمایش قابل قبولی داشت. در نبود حاج صفی کی روش دو گزینه پیش روی خود دارد؛ سرمربی تیم ملی می تواند با برگرداندن تیموریان به خط میانی تیم ملی به زوجی که در دو دیدار ابتدایی برابر قطر و چین استفاده کرد، دوباره اعتماد کند. دیگر گزینه سرمربی تیم ملی اعتماد به ستاره های آماده لیگ برتر مانند ابراهیمی، کامیابی نیا و البته شجاعیان و رفیعی است که مطمئنا سرمربی تیم ملی با توجه به شرایط دیدار با سوریه و خواسته های تهاجمی تیم، گزینه نهایی خود را انتخاب می کند.

انتخاب سخت جانشین امیری

وحید امیری دیگر بازیکنی است که بعد از مصدومیت در دیدار پرسپولیس و نفت آبادان، دیدار حساس ایران برابر سوریه را از دست داد. کی روش در بازی های گذشته تیم ملی از گزینه های متفاوتی مانند مهدی طارمی و مسعود شجاعی برای تکمیل سه بازیکن پشت مهاجم خود استفاده کرده است؛ همچنین مهدی ترابی دیگر گزینه ای است که سرمربی تیم ملی برای این دیدار در اختیار دارد. مطمئنا انتخاب جانشین وحید امیری موضوعی به مراتب سخت تر از دیگر بازیکنان است که حضور بازیکنان آماده این کار را برای سرمربی تیم ملی شیرین خواهد کرد.

قوچان نژاد شانس اول جانشینی سردار

سردار آزمون (که بعد از گلزنی برابر اتلتیکو مادرید آمادگی و فرم خوب خود را به رخ دیگر مهاجمان تیم ملی کشیده بود)، پیش از این، حضور یک رقیب جدی به نام رضا قوچان نژاد را احساس می کرد. گوچی در دیدار برابر ازبکستان از ابتدا برای تیم ملی به میدان رفت؛ اما در دیدار برابر کره جنوبی جایی در ترکیب اولیه تیم ملی نداشت. هرچند تیم ملی کریم انصاری فرد آماده را در اختیار دارد؛ اما به نظر می رسد قوچان نژاد برای بازگشت به ترکیب اولیه تیم ملی گزینه اصلی سرمربی تیم ملی خواهد بود.

منبع:ورزش سه