درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۸۵۱۲

درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت

عبدالرضا میربلوک، روزنامه‌نگار پیشکسوت کشورمان در سن ٧٤ سالگی درگذشت.
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۶ آبان ۱۳۹۵
درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت
بهترین ها: عبدالرضا میربلوک، مرداد سال 1321 در روستای چناران مشهد متولد شد. او دوره دبستان و دبیرستان خود را در مشهد گذراند و از نوجوانی، به‌عنوان ویراستار در یک دفتر وکالت شروع به کار کرد. سپس خبرنگار سرویس حوادث روزنامه آفتاب شرق مشهد شد.

او با گذشت زمان توانست پرده از یک اتفاق جنایی بردارد و به همین دلیل او را به‌عنوان خبرنگار نمونه روزنامه معرفی کردند. در 20 سالگی دوره خبرنگاری روزنامه کیهان را گذراند. در همان دوران به‌عنوان خبرنگار اقتصادی وارد روزنامه آیندگان شد. به علت فعالیت‌هایش بورسیه تحصیلی روزنامه‌نگاری لندن را گرفت و سال 1356 راهی انگلیس شد و سال 1357 و در زمان انقلاب اسلامی به تهران بازگشت.

میربلوک در سال 1371 همراه «منوچهر عیسی‌خانی» مجله کشاورزی و دامپروری برزگر را راه‌اندازی کرد و بیش از سه دهه 35 مدیر مسئولی این مجله را عهده‌دار بود. میربلوک چند لوح تقدیر در حوزه خبرنگاری کشاورزی و دامپروری کسب کرده بود. این روزنامه‌نگار پیشکسوت حرفه‌اش را چنین تعریف کرده است‌: «حرفه روزنامه‌نگاری یک بیماری دوستداشتنی است.»

در پی درگذشت این روزنامه‌نگار پیشکسوت، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام تسلیتی صادر کرد.

 

در پیام حسین انتظامی آمده است:

«و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت پیشکسوت مطبوعاتی و روزنامه‌نگار باسابقه، زنده‌یاد «عبدالرضا میربلوک» را به خانواده گرامی آن مرحوم، همسر محترم و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گویم. زنده‌یاد میربلوک، روزنامه‌نگاری متعهد و دلسوز بود که عمر خود را صرف فعالیت مطبوعاتی در حوزه کشاورزی کرد. از پروردگار مهربان برای ایشان، رحمت واسعه و برای خانواده آن مرحوم، شکیبایی و اجر در تحمل مصیبت مسألت دارم.»

سال گذشته و در جریان برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، به پاس یک عمر فعالیت مطبوعاتی، از عبدالرضا میربلوک تقدیر شد.

 

منبع: ایسنا