استقبال خوب دانش آموزان از آموزش از راه دور
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۹۱۴۲

استقبال خوب دانش آموزان از آموزش از راه دور

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش از استقبال دانش‌آموزان از آموزش‌های از راه دور خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۲۲ آبان ۱۳۹۵
بهترین ها: مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش از استقبال دانش‌آموزان از آموزش‌های از راه دور خبر داد.

شاهمرادی با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، درخصوص ثبت‌نام متقاضیان آموزش از راه دور با بیان اینکه دو گروه می‌توانند در مدارس آموزش از راه دور ثبت‌نام کنند، گفت: گروه اول دانش‌آموزانی هستند که به دلیل شرایط سنی، دوری راه، عدم دسترسی به فضاهای آموزشی، تأهل  و معلولیت و محدودیت‌های جسمی نمی‌توانند در مدارس حضور یافته و آموزش ببینند.

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دسته دوم افراد بزرگسالی هستند که شرایط سنی آنها سبب شده این افراد در مدارس نباشند، گفت: مدارس از راه دور می‌توانند به دلیل منعطف بودنشان و شرایط خاصی که دارند، باعث جذب دانش‌آموزان شوند.

شاهمرادی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی از راه دور نیم‌سالی واحدی هستند، گفت: تعجیل و تأخیر در طول زمان تحصیل در آموزش از راه دور محدودیتی ایجاد نمی‌کند و افراد می‌توانند به تناسب توانایی خود واحدهای کمتر یا بیشتری بردارند.

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این انعطاف در دوره‌های آموزشی از راه دور کمک می‌کند که بازماندگان از تحصیل دیگر بهانه‌ای برای عدم تحصیل نداشته باشند، گفت: سال گذشته حدود 1600 مدرسه، 200 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل را پوشش داد.

شاهمرادی با بیان اینکه زمان ثبت‌نام در این مدارس تا پایان مهرماه امسال بود اما به دلیل درخواست استان‌ها ثبت‌نام را تا 15 آبان‌ماه تمدید کردیم، گفت: هنوز پایش آمارها ادامه دارد اما بررسی‌های اولیه نشان از رشد چشمگیر و استقبال کم‌نظیر دانش‌آموزان از این دوره‌های آموزشی دارد.منبع:ایسنا