هشدار وزارت خارجه روسیه درباره سوریه
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۱۹۲۶۶

هشدار وزارت خارجه روسیه درباره سوریه

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اعتراض سازمانهای بین المللی علیه سوریه تشدید می شود.
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۲۳ آبان ۱۳۹۵
بهترین ها:  وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اعتراض سازمانهای بین المللی علیه سوریه تشدید می شود.

روسیه در مورد تصمیم سازمان منع سلاح های شیمیایی در مورد سوریه، اعلام کرد انتظار تشدید حملات علیه سوریه در چهارچوب سازمان منع سلاح های شیمیایی و شورای امنیت سازمان ملل متحد افزایش یابد.

در طی جلسه سازمان منع سلاح شیمیایی در تاریخ 11 نوامبر در لاهه، کشورهای عضو انها با استفاده از چند عامل و همبستگی منطقه ای موفق به تصمیم گیری علیه سوریه شدند.
 
این تصمیم نشان دهنده این است که بر اساس تحقیقات سازمان ملل و سازمان منع سلاحهای شیمیایی، در این کشور سلاحهای شیمیایی استفاده شده است.

پیش بینی شده است که در آینده اکثر سازمانهای بین المللی موضعی علیه دولت سوریه اتخاذ کنند. حال انتظار میرود در آینده حملات ضدسوری از سوی سازمانها از جمله، سازمان منع سلاح های شیمیایی و شورای امنیت سازمان ملل افزایش یابد.»

وزارت خارجه روسیه در این باره گفته است: ما از تمامی دولت هایی که اصول و موازین بین المللی را به رسمیت میشناسند، درخواست رعایت قوانین در روابط بین المللی را داریم.

وزیر دفاع روسیه نیز دیروز اعلام کرد که قصد دارند نمونه هایی از خاک و ترکش موشکها در حلب را به سازمان منع سلاح شیمیایی ارسال کند تا به کمک آنها نشان دهد که شبه نظامیان از سلاح های شیمیایی استفاره کرده اند.
منبع:خبرآنلاین