شمار شهدای ایرانی تا 60 نفر افزایش یافت
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۰۳۳۲

شمار شهدای ایرانی تا 60 نفر افزایش یافت

سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه احتمالا 100 نفر در حادثه تروریستی حله عراق شهید شده‌اند گفت: آمار شهدای ایرانی تا بیش از 60 نفر افزایش می‌یابد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۰۵ آذر ۱۳۹۵
بهترین ها:  سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه احتمالا 100 نفر در حادثه تروریستی حله عراق شهید شده‌اند گفت: آمار شهدای ایرانی تا بیش از 60 نفر افزایش می‌یابد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگویی در این باره گفت: به طور دقیق و حتمی نمی‌توان از تعداد شهدای تروریستی امروز که توسط داعش در حله عراق رخ داده آماری ارائه کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون شهادت 24 زائر ایرانی و مجروح شدن 30 تن از ایرانیان تایید شده است افزود: با توجه به اینکه برخی از اجساد سوخته‌اند شناسایی دقیق هنوز ممکن نیست و کاری دشوار است.

رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: احتمالا در این حادثه تروریستی 100 نفر از زائرینی که در اتوبوس‌ها حضور داشته‌اند شهید شدند که بیش از 60 نفر آن‌ها را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند.

کولیوند همچنین گفت: هم اکنون نیروهای ما در محل حادثه حضور دارند و در حال بیرون کشیدن اجساد هستند.

وی در عین حال گفت: به مجروحان ایرانی که توسط نیروهای مستقر در عراق شناسایی شده‌اند به سرعت رسیدگی شده و تلاش ما بر این است که این عزیزان هرچه سریع‌تر برای درمان و رسیدگی بهتر و مطلوب‌تر به کشور منتقل شوند.
منبع:ایسنا