آلودگی هوای‌ تهران دوباره شروع می شود
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۰۵۱۶

آلودگی هوای‌ تهران دوباره شروع می شود

براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از امروز به تدریج از سرمای هوا در اغلب مناطق کشور کاسته می‌شود و روند ملایم افزایش نسبی دما تا اواخر هفته تداوم خواهد داشت.
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵
بهترینها: با توجه به شکل‌گیری جریانات جنوبی در سواحل خزر، روند نسبی افزایش دما در این منطقه نسبت به سایر مناطق کشور به ویژه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه محسوس‌تر خواهد بود.

با تداوم فعالیت سامانه بارشی در دو روز آینده در استان‌های بوشهر، شرق و شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در مناطق غربی و شمالی استان‌های کرمان و هرمزگان، جنوب اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ در این مدت بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر به شکل برف خواهد بود.

پایداری و سکون نسبی هوا، افزایش آلایندگی‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیمه شمالی کشور نظیر تهران و کرج را به دنبال خواهد داشت که انتظار داریم تا سطح ناسالم برای گروه‌های حساس افزایش یابد.

‌با تداوم فعالیت سامانه بارشی ‌در مناطق جنوبی کشور،‌ ‌یکشنبه‌ رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در بوشهر، فارس‌ و کهگیلویه و بویر‌احمد پیش‌بینی می‌شود.

‌بارش در نقاط سردسیر و کوهستانی کرمان و شرق فارس، کهگیلویه و بویر احمد و مناطق کوهستانی جنوب اصفهان به شکل برف پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر در جنوب‌غرب فارس و بوشهر به دلیل بارش باران و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به‌دلیل بارش برف خفیف، توصیه می‌شود جهت حفظ ایمنی و اجتناب از وارد شدن خسارت احتمالی، اقدامات لازم به عمل آید.     

آسمان تهران روز یکشنبه صاف همراه با غبار محلی و اواخر وقت وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 8 و صفر درجه خواهد بود.

روز یکشنبه  بجنورد با کمینه دمای 10 درجه زیر صفر و همدان با کمینه دمای 9 درجه زیر صفر سردترین شهرهای کشور و بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 27 مهرماه امسال 12.7 میلی‌متر ثبت شد که سال گذشته در این بازه زمانی 63.8 میلی‌متر بود؛ بارش امسال 19.9 درصد بارش سال گذشته برآورد شده است.

 

منبع: خبرگزاری فارس