اعلام آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان طرح ترافیک
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۲۹۲۱

اعلام آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان طرح ترافیک

مدیر مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران ضمن اعلان ثبت نام بالغ بر ۳۶هزار خودرو در سامانه طرح ترافیک این مرکز، ۱۵دیماه را آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان اعلام کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۲ دی ۱۳۹۵
بهترین ها: مصطفی قنبرنژاد؛ مدیر مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران 15 دیماه را آخرین مهلت ثبت نام برای طرح ترافیک سال 96 اعلام کرد.

وی علت این مهلت را درخواست و مراجعه مکرر صاحبان خودروهای دارای پلاک‌های عمومی و همچنین برخی مالکانی که برای اخذ معاینه فنی و پرداخت عوارض نیازمند زمان بیشتری بودند، اعلام کرد و گفت پیرو موافقت و دستور مازیار حسینی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ثبت نام تا 15 دی‌ماه تمدید شده و این آخرین مهلت برای ثبت نام شهروندان متقاضی آرم طرح ترافیک است.

مدیر مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران در ادامه درخصوص روند ثبت نام آرم طرح ترافیک گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت Tehran.ir نسبت به ایجاد نام کاربری خود از طریق درج تلفن همراه خود، اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه بعد از این اقدام کد کاربری به شماره تلفن همراه متقاضی ارسال شده و وی قادر خواهد بود مراحل بعدی ثبت نام خود را پیگیری کند و درج کد ملی، روز، ماه و سال تولد متقاضی از جمله مراحل بعدی ثبت نام است، گفت: در این مرحله مشخصات فرد با بانک اطلاعاتی سامانه سازمان ثبت احوال تطبیق داده می‌شود و در صورت تطابق این مندرجات، اطلاعات اولیه فرد در سایت نشان داده می‌شود و وی قادر خواهد بود در خصوص ثبت نشانی خود اقدام کند. همچنین درج سهمیه مورد درخواست اعم از خانواده شهدا و ایثارگران، بیماران خاص، معلولان و ... در بخش بعدی انجام می‌شود و ضرورت دارد که در هنگام درخواست مدارک در دفاتر ثبت نام، مدارک مرتبط لازم ارائه شود و در صورت عدم ارائه مدارک مثبت شده؛ ثبت نام و درخواست متقاضی قابل پذیرش نخواهد بود.

قنبرنژاد مرحله بعد ثبت نام را مشتمل بر ثبت پلاک و VIN خودرو اعلام کرد و گفت: امسال شماره پلاک و VIN توسط سامانه چک می‌شود و در صورت صحت، در ادامه پرداخت عوارض خودرو چک می‌شود و در صورتیکه عوارض خودرو پرداخت شده باشد تایید نهایی داده می‌شود و چاپ تاییده ثبت نام مقدور می‌شود. پیامکی هم شامل کد پیگیری به شماره تلفن همراه متقاضی ارسال می‌شود.

قنبرنژاد اعلام کرد تا این مرحله مشخصات بالغ بر 36هزار خودرو اعم از حقوقی و حقیقی در سامانه جهت اخذ آرم مجوز طرح ترافیک ثبت شده است.

مدیر مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران خودروهای سال ساخت 1382 شمسی و 2003 میلادی به بالا  را قادر به ثبت نام در این سایت دانست.

وی ثبت نام خودروهای دارای سن 5سال به بالا را نیازمند اخذ معاینه فنی از شهر تهران و پرداخت عوارض اعلام کرد.

قنبرنژاد اعلام کرد برخی خودروها نیازمند ثبت نام در این سایت و اخذ مجوز طرح ترافیک برای تردد در منطقه طرح ترافیک نیستند.

وی در این خصوص گفت: برخی خودروها هستند که برای تردد در طرح ترافیک نیازمند اخذ مجوز نیستند. فقط آمبولانس‌های اورژانس تهران، اتوبوس‌های شرکت واحد تهران که تمام و یا بخشی از خط آنان در منطقه طرح ترافیک و یا طرح زوج و فرد است، خودروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی تهران، تاکسی‌‌های پلاک "ت" تهران که سریال‌شان 11، 22، 33 و 44 است و تمام و یا بخشی از خط آنان در منطقه طرح ترافیک و یا طرح زوج و فرد است و در نهایت خودروهای سیاسی و نظامی؛ نیازمند ثبت نام و اخذ مجوز نیستند.

قنبرنژاد در ادامه تصریح کرد: تاکسی‌هایی که خط آنان خارج از منطقه طرح ترفیک و طرح زوج و فرد است، حق ورود به منطقه طرح ترافیک بدون مجوز طرح ترافیک را ندارند.

قنبرنژاد داشتن معاینه فنی برای تمام خودروهای متقاضی آرم طرح ترافیک اعم از اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها را ضروری دانست و گفت: تردد خودروهای دارای آرم طرح ترافیک به محض پایان معاینه فنی با جریمه همراه خواهد بود و از روزی که معاینه فنی آنها پایان پذیرد اعمال قانون لازم محقق خواهد شد.

مدیر مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران در پایان اعلام کرد: بر اساس مصوبات شورای ترافیک تهران، تعداد مجوز طرح ترافیک سال 96 نسبت به سال 95 افزایش ندارد.
وی عوارض پیش‌بینی شده برای طرح ترافیک در لایحه تنظیم شده نسبت به سال 95 را همراه با 10 درصد افزایش اعلام کرد.
منبع:تسنیم