نمایشی از "چیستا یثربی" بر روی صحنه
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۳۳۱۱

نمایشی از "چیستا یثربی" بر روی صحنه

به زودی نمایش "شب" به نویسندگی و کارگردانی چیستا یثربی، در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۰۶ دی ۱۳۹۵
نمایشی از چیستا یثربی بر روی صحنه
بهترینها: چیستا یثربی نویسنده و کارگردان تئاتر از به روی صحنه بردن  نمایشی تازه خبر داد و گفت: به زودی نمایش "شب" به نویسندگی و کارگردانی خودم، در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

وی ادامه داد: این نمایش به صورت تئاتر درمانی بوده و با توجه به تخصصی که در این زمینه دارم، با نگرشی متفاوت نسبت به مشکلات اجتماعی این اثر را روی صحنه خواهم برد. در این اثر سعی شده تا روش های مقابله و پیشگیری از معضلات اجتماعی و بزهکاری به نمایش گذاشته شود تا قبل از اینکه فرد به سراغ جرم برود از آن جلوگیری کند.

نویسنده نمایشنامه "جنایت و مکافات" درخصوص حضور خود روی صحنه در مقام بازیگر افزود: من سالها شاگرد بزرگانی همچون ژاله علو و فهیمه راستکار بوده ام و طبق صحبت های درون گروهی تصمیم بر آن شد نقش زن این نمایش را خودم ایفا کرده و برای اولین بار روی صحنه بازی کنم.

وی در مورد زمان اجرای نمایش "شب" تصریح کرد: به امید خدا این نمایش از نیمه دی ماه تا اول بهمن ماه در سالن قشقایی روی صحنه خواهد رفت. در این نمایش علاوه بر من آقای محمد حاتمی نیز به ایفای نقش می پردازد.

نویسنده فیلمنامه "دعوت" با اشاره به قطعی نبودن حضورش در جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد: صحبت هایی شده اما من به شدت برای حضور در جشنواره مخالف هستم زیرا می خواهند کار را در بخش پیشکسوتان و مهمان قرار دهند. این در صورتی است که بسیاری از من پیرتر در بخش مسابقه شرکت می کنند. من من چند سال دارم که باید در بخش پیشکسوتان شرکت کنم؟

یثربی خاطرنشان کرد: از خودم هم بگذرم از سهم گروه جوانم نمی توانم گذشت کنم. حضور در بخش میهمان برای گروه خوب نیست زیرا اعضای گروه اجرایی در بخش مسابقه است که دیده می شوند و این جوان ها نیاز به دیده شدن دارند. خود من هم در همین جشنواره بود که دیده شدم.

 

منبع: میزان