عضویت یک میلیون جوان در جمعیت هلال احمر
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۳۳۴۸
رئیس جمعیت هلال‌احمر:

عضویت یک میلیون جوان در جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر از عضویت یک میلیون جوان داوطلب دراین نهاد خبر داد و گفت: بیشترین تعداد داوطلبان در پنج کشور قرار دارند که یکی از این کشورها، جمهوری اسلامی ایران است.
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۶ دی ۱۳۹۵
عضویت یک میلیون جوان در جمعیت هلال احمر
بهترینها: امیرمحسن ضیائی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر بزرگترین نهاد بشردوستانه با مبنای خدمات داوطلبانه است.

وی افزود: کاهش آلام بشری و کمک به تامین سلامت انسان‌ها، گسترش فرهنگ صلح و نوع دوستی و حفظ کرامت انسانی از اهداف هلال‌احمر است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این نهاد سابقه حدود 95 سال در ایران دارد، گفت: بیشترین تعداد داوطلبان در پنج کشور قرار گرفتند که یکی از این کشورها، جمهوری اسلامی ایران است.

ضیائی امداد و نجات را جزو وظایف رسمی محوله بر  هلال احمر ایران دانست و ادامه داد: مردم ایران در کمک به یکدیگر با الهام از اسلام سبقت می‌گیرند و روحیه بشر دوستی را از عقاید و اصول دین مبین اسلام یادگرفتند.

وی با افتخار به وجود شبکه بزرگ داوطلبان جمعیت هلال احمر، بیان کرد: هلال احمر در بخش جوانان نیز خدمت می کند و حدود یک میلیون جوان داوطلب دارد که مهارت های لازم را فرا می‌گیرند تا در زمینه های مختلف به مردم خدمت رسانی کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه هلال احمر مرز، نژاد و رنگ و جنس نمی‌شناسد و در هر لحظه ای به بشر کمک می‌کند، عنوان کرد: هلال احمر سرمایه اجتمایی بزرگی است.

ضیائی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر نهادی است که در حال حاضر کارهای در دست اجرا دارد تا بتواند از این سرمایه اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه اصول و اهداف جمعیت هلال احمر مبتنی بر دین اسلام است، گفت: جمعیت هلال احمر از محدود نهادهای است که مقام معظم رهبری در آن نماینده دارد.

ضیائی با تاکید بر اینکه ظرفیت جمعیت هلال احمر به مردم است، تاکید کرد: هر چه به مردم نزدیک‌تر باشد بزرگتر است و هلال احمر سازمانی دولتی نیست و به هیج وجه نمی‌خواهد دولتی باشد و امیدواریم حمایت های مردمی را به صحنه عمل بیاوریم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطر نشان کرد: این نهاد منشاء اثرات خوبی است و امداد و نجات را در کشور ساماندهی می‌کند.

 

منبع: ایسنا