پیش بینی قیمت نفت در سال 2017
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۳۷۱۹

پیش بینی قیمت نفت در سال 2017

تحلیلگران پیش بینی کردند قیمت نفت تا پایان سال ۲۰۱۷ به سمت ۶۰ دلار در هر بشکه حرکت خواهد کرد و متوسط قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۷ دلار خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۵
بهترین ها: نظرسنجی رویترز از تحلیلگران بازار نفت نشان می دهد که قیمت نفت تا پایان سال 2017 به سمت 60 دلار در هر بشکه حرکت خواهد کرد، اما تقویت ارزش دلار، ترمیم تولید نفت شیل آمریکا و احتمال عدم تبعیت تولید کنندگان عضو اوپک از توافق کاهش تولید، موجب محدود شدن رشد قیمت ها خواهد شد.
 
به گفته 29 تحلیلگر و اقتصاددان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز، متوسط قیمت نفت برنت در سال 2017، 56 دلار و 90 سنت خواهد بود. پیش بینی فعلی اندکی کمتر از پیش بینی قبلی رویترز است که در آن قیمت متوسط نفت برای سال آینده 57 دلار و یک سنت پیش بینی شده بود.
 
اما انتظار می رود متوسط قیمت نفت برنت در هر دوره سه ماهه بهبود یابد، به نحوی که از 53 دلار و 67 سنت در سه ماهه نخست آغاز و به ترتیب در دوره های سه ماهه بعدی به 56 دلار و 51 سنت، 58 دلار و 69 سنت و 59 دلار و 78 سنت خواهد رسید. متوسط قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 45 دلار بوده است.
 
دانیلا کورسینی، تحلیلگر بانک اینتسا سانپائولو گفت: «در سال 2017، قیمت نفت عمدتا بالاتر از قیمت متوسط سال 2016 خواهد بود. تقویت پتانسیل های افزایشی به ویژه در نیمه دوم سال نمایان تر خواهد بود.»
 
اوایل ماه جاری میلادی، تولید کنندگان عضو غیر عضو اوپک به اولین توافق کاهش تولید از سال 2001 دست یافتند که بر اساس آن کشورها تولید خود را از اول ژانویه حدود 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد.
 
توماس پاف، تحلیلگر موسسه کپیتال اکونومیکس گفت: «ما انتظار داریم که توافق کاهش تولید تنها تا حدی اجرا شود و بسیاری از تولید کنندگان غیر عضو اوپک و بسیاری از تولید کنندگان کوچک تر عضو اوپک تهعدات خود را زیر پا بگذارند، اما کاهش تولید ها به اندازه کافی بالا خواهد بود که به برقراری توازن مجدد در بازار کمک کند.»منبع:تسنیم