عتیقه های2 هزارساله درمازندران کشف شد
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۴۲۲۵

عتیقه های2 هزارساله درمازندران کشف شد

- رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن از کشف اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به 2 هزار سال در شهرستان عباس آباد خبر داد.
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۱۵ دی ۱۳۹۵
عتیقه های2 هزارساله درمازندران کشف شد
بهترینها: نادر سحرخیز گفت : اشیای عتیقه شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی هستند که از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

وی افزود: ماموران انتظامی منطقه در پی اطلاع از خرید و فروش و نگهداری اشیای عتیقه توسط قاچاقچیان در عباس آباد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود : به دنبال تحقیقات ماموران نیروی انتظامی و همراهی دستگاه قضایی، در 2 روز گذشته 2 نفر به اتهام قاچاق اشیای عتیقه در شهرستان عباس آباد شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن اظهار داشت : 2 دستگاه خودروی آنان نیز توقیف شد که در بازرسی از خودروها مقادیری اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به 2 هزار سال شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی کشف و ضبط شد.

سحرخیز گفت : همزمان با دستگیری این 2 نفر ، شش نفر از همدستانش نیز بازداشت شدند که برای انجام مراحل قانونی روانه زندان شدند.

در شهرستان تنکابن تاکنون حدود 32 اثر در فهرست آثار تاریخی ثبت شده است و در شهرستان عباس آباد نیز حدود پنج اثر به زودی در فهرست آثار ملی به ثبت می رسد.

از ابتدای سال جاری تاکنون دستکم 20 متهم به جرم حفاری های غیرمجازو سرقت اشیای عتیقه در شهرستان های تنکابن و عباس آباد شناسایی و دستگیر شده اند.

 

منبع: ایرنا