چه کسی منبع خبر فردوسی‌پور بود؟
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۲۹۶۱۷

چه کسی منبع خبر فردوسی‌پور بود؟

«ماجرای دعوت نشدن بازیکنان پرسپولیس درست از روزی کلید خورد که کارلوس کی‌روش اعلام کرد به دلیل آن چه برانکو درباره «اضافه وزن» بازیکنانش به زبان آورده، آنها را از لیست خود خط زده است.»
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
بهترین ها: «دوشنبه شب، عادل فردوسی‌پور در همان دقایق ابتدایی شروع برنامه ۹۰ خبر خوش را به پرسپولیسی‌ها داد: «طبق آخرین اخبار دریافتی از فدراسیون فوتبال ۸ بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند.» عادل اسم منبع خبری خود را نگفت ولی بی‌شک فقط ریاست فدراسیون فوتبال می‌توانست چنین خبر مهمی را به او بدهد، نه هیچ کس دیگر. اصولاً در فدراسیون فوتبال چنین خبرهای مهمی را کسی غیر از مدیران نمی‌دهد؛ چرا که می‌دانند اگر کی‌روش متوجه شود، باید عطای کار را به لقایش ببخشند و بروند.

شوخی کاملاً جدی

ماجرای دعوت نشدن بازیکنان پرسپولیس درست از روزی کلید خورد که کارلوس کی‌روش اعلام کرد به دلیل آن چه برانکو درباره «اضافه وزن» بازیکنانش به زبان آورده، آنها را از لیست خود خط زده است. چند هفته بعد، درست در شرایطی که همه تصور می‌کردند این شوخی است، گزارشی در خبرورزشی منتشر شد که جزئیات آن به خوبی گواه همه چیز بود‌: «کی‌روش بازیکنان پرسپولیس را در لیست قرار نداده است.»

این گزارش پیش از بازی با الهلال منتشر شد تا قرمزها به تکاپو بیفتند. تا پیش از آن، ملی‌پوشان پرسپولیس هم تصور می‌کردند حرف‌های کی‌روش تنها یک شوخی بوده است ولی وقتی این گزارش منتشر شد همه فهمیدند قضیه کاملاً جدی است. موضوع آن‌ قدر جدی بود که حتی طاهری، مدیرعامل پرسپولیس را وادار کرد به فدراسیون فوتبال برود و با مهدی تاج دیدار کند. آن روز رئیس فدراسیون خطاب به طاهری گفت: «مشکل حل می‌شود...» تاج باید استعلام نهایی را از کارلوس کی‌روش می‌گرفت. او نمی‌توانست سرخود به لیست بازیکن اضافه کند به همین دلیل از طریق ایمیل و ارتباط تصویری تلاش کرد کارلوس را از تصمیمش منصرف کند. سرانجام روز دوشنبه همین هفته بود که کارلوس کی‌روش به مهدی تاج خبر داد بازیکنان پرسپولیس را در لیست تیم ملی قرار می‌دهد ولی این به آن معنا نیست که همه مشکلات حل شده است.

چرا اعلام ۸ نفره؟

کی‌روش همین سه روز قبل در گفت‌وگو با رسانه‌های پرتغال اعلام کرد وظیفه حل مشکلات بین تیم ملی و باشگاه‌ها، با فدراسیون فوتبال است و او همچنان منتظر نشسته تا فدراسیون به این وظیفه‌‌اش عمل کند. با این حال، او دوشنبه پیش از وقوع رسمی چنین اتفاقی به فدراسیون فوتبال گفت از مواضع خود درباره لژیونرهای پرسپولیس منصرف شده و این بازیکنان در بازی‌های پیش‌ رو، کنار تیم ملی ایران خواهند بود.

اما در این بین مشکل دیگری به وجود آمد. عادل فردوسی‌پور پرده از دعوت شدن ۸ پرسپولیسی برداشت، در حالی کی‌روش هنوز تعیین نکرده چند بازیکن دعوت می‌شوند. کی‌روش به فدراسیون تنها گفته بازیکنان پرسپولیس را دعوت می‌کند اما این که چه کسی به عادل گفته او ۸ بازیکن را در لیستش می‌گذارد، باعث ناراحتی سرمربی تیم ملی شده است. لیست نهایی ایران پیش از ۲۰ اسفندماه به صورت رسمی اعلام می‌شود و کی‌روش می‌گوید تا آن روز هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید چند بازیکن از کدام باشگاه‌ها دعوت می‌شوند.

احتمالاً منظور عادل فردوسی‌پور هم حضور ۸ نام از پرسپولیس در لیست اولیه بوده و در لیست نهایی احتمال تقلیل نام‌ها وجود دارد. بی‌شک برای پرسپولیسی‌ها هم فرقی نمی‌کند دقیقاً چند نام در لیست قرار بگیرند بلکه تنها مهم است که سرانجام کی‌روش تصمیم خود را تغییر داد.»
منبع:خبرورزشی