کارتون‌های دوران کودکی در نقش ویروس‌های خطرناک کامپیوتری
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۳۶۶۱

کارتون‌های دوران کودکی در نقش ویروس‌های خطرناک کامپیوتری

بسیاری از ما دوران کودکی خود را با دیدن کارتون‌های مختلف سپری کردیم و خاطرات بسیار زیبایی از این کارتون‌ها داریم، در ادامه و با بزرگ‌تر شدن، به‌تدریج کامپیوتر دنیای ما را تسخیر کرد و در کنار مزایای استفاده از این دستگاه‌ها با پدیده‌ای به‌نام ویروس‌های کامپیوتری نیز روبرو شدیم.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۳

بهترین ها: بسیاری از ما دوران کودکی خود را با دیدن کارتون‌های مختلف سپری کردیم و خاطرات بسیار زیبایی از این کارتون‌ها داریم، در ادامه و با بزرگ‌تر شدن، به‌تدریج کامپیوتر دنیای ما را تسخیر کرد و در کنار مزایای استفاده از این دستگاه‌ها با پدیده‌ای به‌نام ویروس‌های کامپیوتری نیز روبرو شدیم. در این میان کمتر کسی به این نکته دقت داشته است که بسیاری از این ویروس‌ها توسط همان کودکان قدیمی ساخته می‌شوند که عاشق کارتون بوده‌اند و چندان عجیب نیست که نام یک رویای کودکی بر روی ابزار تخریب رویای دوران بزرگسالی نهاده شود.

/کارتون‌های دوران کودکی، ویروس‌های خطرناک کامپیوتری

به بهانه کشف بدافزار مخرب و خطرناک Babar که نام خود را از یک شخصیت کارتونی (سلطان فیل‌ها) گرفته است در ادامه به بررسی تعدادی از خطرناک‌ترین بدافزارهایی می‌پردازیم که نام خود را از شخصیت‌های کارتونی گرفته‌اند.

Everybody Spoofs

Pokey Little Virus

The Little Engine that Crashed

Are You My Motherboard?

Oh, the Places You've Browsed!

Goodnight, Chrome

Dox in Socks

Where the Firewall Ends

Dora the File Explorer

How the Grinch Stole Passwords

Horton Hears a Skype Call

Alexander and The Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Trojan

James Clapper and the Giant Breach

Winnie the Pooh

The Very Hungry Caterpillar

Charlotte's Web

Curious George

شاید با خواندن این اسامی بر روی لبان شما لبخندی ظاهر شده باشد ولی مسلما با دیدن این اسم‌ها بر روی کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپ خود به‌ هیچ‌ عنوان لبخند نخواهید زد زیرا می‌دانید که چه خطری امنیت اطلاعات شما را تهدید می‌کند. در این میان مهم‌ترین امر ممکن این است که برای کنترل امنیت سیستم خود پیشگام شده و علاوه بر داشتن یک نرم‌افزار امنیتی به‌روز و اصل، از بازکردن ایمیل‌های ناشناس و ورود به وب‌سایت‌های نامطمئن در شبکه اینترنت خودداری کنید.


منبع: جام جم کلیک