جشن خياباني 20 نفر را به کام مرگ کشاند
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۳۷۰۷

جشن خياباني 20 نفر را به کام مرگ کشاند

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۳

بهترین‌ها: دست کم 20 نفر در جشن خياباني هائيتي در پي برخورد يک درشکه با کابلي با ولتاژ بالا و ايجاد يک شوک الکتريکي در زماني که بيش از ده‌ها هزار نفر نظاره‌گر مراسم اين جشن بودند، بر اثر برق‌گرفتگي کشته شدند.

«ناديا لوچارد» مسئول حفاظت از امنيت عمومي در هائيتي گزارش داد که 46 نفر نيز در طول اين حادثه زخمي شده‌اند.
شاهدان اين حادثه اعلام کردند که يک نفر در طول اين مراسم از يک چوب دستي براي به حرکت در آوردن يک کابل با ولتاژ بالا براي اين که درشکه بتواند از ميان جمعيت زياد عبور کند استفاده مي‌کرد.
برخي از قربانيان اين حادثه، بلافاصله در لحظه ايجاد يک جرقه الکتريکي جان خود را از دست دادند و وحشت در ميان جمعي که جشن خياباني را همراهي مي‌کرند ايجاد شد.
«ميشل مارتلي» رئيس جمهور هائيتي از طريق صفحه شخصي خود در توئيتر يک پيام تسليت به خانواده‌هاي قربانيان اين حادثه ارائه کرد.
مراسم جشن خياباني در برخي ديگر از کشورهاي آمريکاي لاتين همچون برزيل، ونزوئلا و بوليوي نيز تنها به برگزاري جشن‌ها منتهي نشد بلکه سهل انگاري‌ها، حوادث غم‌انگيز را در پي داشت.
در برزيل، 3 نفر در منطقه «نوا ايگوئاکو» در شهر «ريو دو ژانيرو» (در جنوب اين کشور) در صبح‌گاه سه‌شنبه نيز در پي ايجاد يک شوک الکتريکي در طول اين مراسم بر اثر برق‌گرفتگي جان خود را از دست دادند.
«خورخه لوئيس گارسيا کارنئيرو» فرماندار ايالت «وارگاس» در شمال ونزوئلا گزارش داد که در اين ايالت 3 نفر در طول مراسم جشن‌هاي خياباني کشته شدند.
در بوليوي نيز دست کم 21 نفر در طول اين مراسم جان خود را از دست دادند.منبع: فارس
برچسب ها: جشن مرگ