منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)
کد خبر: ۳۸۸۴

منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

درست سی سال پیش بود که رویترز سرویس تصویری خود را تأسیس کرد، سرویسی که نقشی کلیدی، در اشاعه و نمایش تأثیر قدرتمند عکاسی خبری یا همان فوتوژورنالیسم (Photojournalism) در گوشه و کنار جهان داشت.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
بهترین‌ها: درست سی سال پیش بود که رویترز سرویس تصویری خود را تأسیس کرد، سرویسی که نقشی کلیدی، در اشاعه و نمایش تأثیر قدرتمند عکاسی خبری یا همان فوتوژورنالیسم (Photojournalism) در گوشه و کنار جهان داشت. در بزرگداشت سالگرد این رویداد، این خبرگزاری شماری از بهترین تصاویری که در طول این مدت گرفته شده‌اند را از آرشیو خود انتخاب و منتشر کرده است، تصاویری که دید ما را به جهان اطراف تغییر دادند.
رسانه‌های امروزی نقشی مهم در اطلاع رسانی و آگاه نمودن جوامع از وقایع خوشایند یا ناگوار جهان امروز دارند. رسالتی حیاتی و در خور احترام که فراموش نشدنی بوده و بعضاً قربانیانی نیز می‌دهد. تصاویری که در ادامه به تماشای آنها خواهیم نشست، گوشه‌ای از حوادثی که در طول این سی سال بر جهان ما گذشته را بی پرده وعریان به تصویر کشیده‌اند. تصاویری که غم و اندوه عده‌ای و شادی عده‌ای دیگر را در چهار گوشه‌ی این عالم، به نمایش گذارده‌اند.

در قسمت اول بخشی از این تصاویر مهم، این دوران سی ساله را آماده کرده و از شما دعوت می‌کنیم همراه با ما به تماشای آنها بنشینید.


//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

تصویری متأثر کننده از پناهجویان کُرد که به دنبال گرفتن قرصی نان حین توزیع کمک‌های انسانی در مرز ترکیه و عراق هستند.

عکاس: یانیس بِهارکیس- تاریخ: 5 آوریل 199//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

تصویری به یادماندنی از دوران انقلاب مصر، یکی از تحصن کنندگان با لپ تاپ خود، تصویر جشن و پایکوبی مردم در میدان التحریر قاهره را به دیگران نشان می‌دهد. جشنی که به دنبال کناره‌گیری حسنی مبارک از قدرت برپا شده بود.

عکاس: دیلن مارتینز(Dylan Martinez)- تاریخ: 11 فوریه 2011


//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

مهاجری که خود را به سواحل جزایر قناری رسانده و اکنون خسته از سفر خود را روی زمین می‌کشد.

عکاس: خوآن مدینا (Juan Medina)- تاریخ: 5 می 2006//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

مأمور پلیس روس که در حال حمل کودکی نجات یافته از حادثه‌ی تیراندازی سنگین زن و مردی نقاب دار به مدرسه‌ای در شهر "Beslan" واقع در  اوستیای شمالی است.

عکاس: ویکتور کوروتایف (Victor Korotayev)- تاریخ: 2 سپتامبر 2004//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

آتش گرفتن ماشین مسابقه‌ی فرمول یک "Jos Verstapen" راننده‌ی هلندی در مسابقه‌ی اتومبیل‌رانی بین‌المللی هوکِن‌هایم آلمان (Hockenheim). این اتفاق درست حین سوخت‌گیری مجدد رخ داده و ماشین و سرنشین آن را طعمه‌ی حریق کرد.

عکاس: یوآخیم هرمن (Joachim Herrmann)- تاریخ: 31 جولای 1994//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

در این تصویر گروهبان ویلیام اولاس بی (William Olas bee) از واحد بیست و چهارم نیروی دریایی آمریکا، از تیراندازی مرگ آفرین نجات می‌یابد. در این تصویر او و دیگر همقطارانش را در حال مقابله با پیکارجویان طالبان در منطقه‌ی گرمسیر (Garmser)در ولایت هِلمند افغانستان مشاهده می‌کنید.

عکاس: گوران توماسوویچ- تاریخ: 18 می 2008


//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

تیم نجات و امداد رسانان در حال حمل مجروحان و کشته شدگان حادثه‌ی مرگبار یازده سپتامبر. در اینجا پدر میکال جاج (Michal Judge) از یکی از ساختمان‌های مرکز تجارت جهانی در نیویورک به بیرون حمل می‌شود.

عکاس: شانون اِستپلتون (Shanon Stapleton)- تاریخ: 11 سپتامبر 2001


//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

مردی آلبانیایی تبار در حال حمل کودکی به سمت هلیکوپتر CH53 Super نیروی دریایی آمریکا در ساحل گولام (Golame) در نزدیکی بندر دورِس (Durres).
عکاس: یانیس بهارکیس (Yannis Beharkis)- تاریخ: 16 مارچ 2007


//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

آتش نشانان در تلاش برای خارج کردن بشکه‌های سوخت از  اَل- احمدیه (Al-Ahmadi) در کشور کویت، جایی که نیروهای صدام حسین پس از به آتش کشیدن چاه‌های نفت آن اقدام به عقب نشینی کردند.

عکاس: راسل بویز(Rusell Boyce)- تاریخ: 30 مارچ 1991//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

مادری زجردیده و گریان که نمی‌تواند دختر چهار ساله و شوهرش را در میان آوارهای حاصل از زلزله در شهر بیچوان (Bichuan)، استان سیچوان (Sichuan) چین پیدا کند.

عکاس: جیسِن لی (Jason Lee)- تاریخ: 17 می 2008//منتخبی از بهترین تصاویر رویترز در سی سال گذشته (1)

در این تصویر یکی از مأمورین پلیس استانبول را در حالی مشاهده می‌کنید که قصد دارد با پاشیدن گاز اشک آور به صورت معترضان، آنها را وادار به عقب نشینی کند. معترضانی که در اعتراض به سیاست‌های رجب طیب اردوغان، در میدان تقسیم (Taksim) تجمع کرده بودند.

عکاس: عثمان اورسال (Osman Orsal)- تاریخ: 28 می 2013منبع: زومیت