حکم جنجالی کرار قطعی است
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۳۸۹۶

حکم جنجالی کرار قطعی است

جاسم کرار محمد هافبک عراقي استقلال مهمترين سوژه آبي پوشان در اين روزهاست.
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
بهترین‌ها: کرار که در پایان اواخر بازی سایپا – استقلال به دلیل اعتراض به داوری علیرضا فغانی از بازی اخراج شد، در حین خروج از زمین با شلوغ کاری و سروصدا نگاهها را متوجه خود کرد و در نهایت با شوت کردن بطری آب کنار زمین روانه رختکن شد. این اخراج اما پایان کار نبود و کرار کمی بعد از سوی کمیته انضباطی با دوجلسه محرومی مواجه شد. با این حال، در شرایطی که ابی ها امیدوار بودند در تجدید نظرخواهی ویژه شان که با موافقت کفاشیان توام شده بود، حکم صادره برای کرار بشکند، این جریمه پس از تعلیق موقت و بررسی مجدد کمیته انضباطی به سه جلسه محرومیت افزایش یافت. این درشرایطی است که به صورت طبیعی حرکت کرار شایسته این میزان محرومیت نبوده است و این موضوعی است که اهالی فوتبال ایران روی آن اتفاق نظر دارند.

با اعلام این حکم جدید اتفاقات تازه ای رخ داده است. ازسویی این بازیکن در مصاحبه با رسانه های ایرانی از خداحافظی همیشگی با فوتبال ایران خبر داده و از طرف دیگر سرمربی استقلال عصبانی از این مصاحبه و ناراحت از کمیته انضباطی در آخرین گفت و گو به هردو جبهه تاخته است؛ در عین حال معاونت حقوقی باشگاه استقلال نیز به دنبال اعتراض و احقاق حق است . امروز معاون حقوقی و انضباطی باشگاه استقلال تهران حکم صادره برای جاسم کرار بازیکن عراقی این تیم را خلاف آئین نامه انضباطی فیفا خواند و گفت: در بند سوم ماده 125 آئین نامه انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال تصریح شده که ممکن نیست تصمیمات به ضرر معترض اصلاح شود و مشخص نیست چگونه کمیته انضباطی به این نتیجه رسیده است.

نکته مهم این است که با توجه به محرومیت سه جلسه ای کرار ، تجدید نظر خواهی روی حکم و بردن آن به کمیته استیناف عملا امکان ندارد و کرار باید محرومیت 51 روزه خود را بگذراند. در واقع این تشدید حکم، آشی است که خود استقلالی‌ها(با درخواست تجدید نظر ویژه) برای خودشان پخته اند؛ اگرچه همان طور که گفته شد حکم محرومیت سه جلسه ای جریمه ای بسیار شدیدتر از استحقاق این بازیکن عراقی است. در این شرایط معاون حقوقی باشگاه استقلال به هواداران امید می دهد و می گوید: هم اکنون در حال بررسی پلن B برای اعتراض به این رای هستیم و پس از اخذ تصمیم، اطلاع رسانی خواهیم کرد... اما هیچ نقشه دومی وجود ندارد ؛ کرار سه جلسه محروم شده و تمام!


منبع: ورزش 3