موزه‌های ایران روز پنجشنبه به‌مدت ۳۰ دقیقه به نشانه اعتراض تعطیل می‌شوند
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق
کد خبر: ۴۱۹۲

موزه‌های ایران روز پنجشنبه به‌مدت ۳۰ دقیقه به نشانه اعتراض تعطیل می‌شوند

سراسر موزه‌داران روز پنجنشنبه از ساعت 11 تا 11:30 دقیقه با اعتراض به اقدام وحشیانه داعش و تخریب آثار تاریخی موزه موصل، موزه‌ها را تعطیل می‌کنند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
بهترین‌ها: سراسر موزه‌داران روز پنجنشنبه از ساعت 11 تا 11:30 دقیقه با اعتراض به اقدام وحشیانه داعش و تخریب آثار تاریخی موزه موصل، موزه‌ها را تعطیل می‌کنند.
 
«احمد محیط طباطبائی»، در سیزدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران اعلام کرد: «ایکوم از تمام موزه های ایران درخواست می‌کند تا در اعتراض به نابودی آثار تاریخی ـ فرهنگی موزه موصل به دست تروریست‌های داعش ساعت 11 تا 11:30 روز پنجشنبه 14 اسفند را تعطیل کنند.»
 
این‌درحالی است که اعضای ایکوم ایران، موزه داران و دوستداران میراث فرهنگی عصر روز گذشته نیز با تحمع در موزه ملی ایران و صدور بیانیه ای، اقدام وحشیانه داعش در تخریب آثار فرهنگی موزه موصل را محکوم کردند.
 
در بخشی از این بیانیه تاکید شده است: سکوت در برابر جنین اعمال وحشیانه ای در حقیقت فراموش کردن خصلت فرهنگی انسان است.
 
به‌گزارش CHN،در سیزدهمین همایش سالانه باستان شناسی که دقایقی پیش در سالن همایش‌های موزه ملی ایران آغاز به کار کرد و تا 12 اسفند ماه ادامه دارد؛ پژوهشگران به ارائه آخرین دستاوردهای باستان شناسی حاصل از انجام برنامه های پژوهشی « بررسی و شناسایی، گمانه زنی و کاوش» سال 1392 در سراسر کشور می پردازند.
منبع: پارسینه
برچسب ها: موزه ایران داعش