مدیریت و ارتباطات - پزشکی و سلامت
بهترینهای دیدنی

کلیپ آموزشی برای آفزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس موضوعی است که ریشه در آموزش و تجربه های پیشین فرد دارد. که گاهی در نظر فرد غیر قابل تغییر هستند اما روانشناسان معتقدند کع هیچ گاه برای کسب مهارت های افزایش اعتماد به نفس دیر نیست. پس با ما همراه باشید

خشم و آرامش دو روی یک سکه

همه انسانها و حتی حیوانات به دنبال آرامش در زندگی هستند. ما به طور خودآگاه و یا ناخودآگاه می خواهیم که از این احساس خوشایند حمایت کنیم. هنگامی که آرامش ما به خطر می افتد، خشمگین می شویم

کاری که "تلقین" با زندگی شما می کند

تلقین همانند بذری است که در خاک وجود انسان ها کاشته میشود. اگر به موقع به آبیاری و باغبانی آن بپردازیم، از آن دانه کوچک کم وزن درخت قطور و تنومندی ایجاد خواهیم کرد.

رابطه جالب "رمان خواندن" و "سلامت روان شما"

عاشقان ادبیات خوشحال باشند: یک مطالعه جدید صورت گرفته ، علوم انسانی و علوم اعصاب را با هم پیوند می زند تا نگاهی نو به تاثیراتی داشته باشد که خواندن رمان می تواند بر روی مغز داشته باشد .

به آرامش درون خود را بازگردید + راهکارهایی ساده

پیدا کردن آرامش درونی، نیاز به تلاش و اراده ای قوی دارد و همیشه به آن آسانی نیست که برخی از مردم دوست دارند باور کنند. اما اگر عمیقاً درون خود را جست و جو کنید و دردها و صدمات قدیمی را رها کنید، می توانید آن را در درون خود بیابید
به مناسبت روز عشق ایرانی

انواع عشق و رابطه را بشناسید (قسمت دوم)

رابطه بین فردی آدم ها با توجه به مثلث عشق(صمیمیت+شهوت+تعهد) تنوع می یابد که میتوان آن ها را با توجه به قوت و ضعف هریک از این مثلث به چند دسته تقسیم کرد

راهکارهایی خواندنی برای جذب خواستگار

بالا رفتن سن ازدواج در جامعه درگیر دلائل مختلفی است مانند بیکاری جوانان، مسائل و مشکلات اقتصادی، عدم مسئولیت پذیری جوانان و خیلی عوامل دیگر. اما بعضی از خانم هایی علاقه مندی به ازدواج دارند اما چرا خواستگار ندارند را میخواهیم بررسی کنیم.
به مناسبت روز عشق ایرانی

انواع عشق و رابطه را بشناسید (قسمت اول)

رابطه بین فردی آدم ها با توجه به مثلث عشق(صمیمیت+شهوت+تعهد) تنوع می یابد که میتوان آن ها را با توجه به قوت و ضعف هریک از این مثلث به چند دسته تقسیم کرد

با عوارض مجرد بودن آشنا شوید

مجرد بودن مطمئنا برای افرادی که به سن ازدواج رسیده اند خوب نخواهد بود و عوارض جسمی و روحی بسیاری افراد مجرد را تهدید خواهد کرد. آمار های مختلف نشان می دهد که تعداد مجردان رو به فزونی است و جوانان ما دیگر تمایلی به تشکیل زندگی مشترک ندارند و هریک از جوانان به دلایلی از تشکیل زندگی مشترک شانه خالی میکنند.

اگر "نازک نارنجی" باشید چه زندگی ای خواهید داشت

در واکنش هاي اين افراد، احساسات حرف اول را مي زند و از تفکر و منطق خبري نيست. در جامعه ما، به چنين افرادي زود رنج يا اصطلاحا نازک نارنجي مي گويند. زندگي اين آدم ها مانند يک فيلم ملودرام احساساتي است و گاهي در برابر بعضي اتفاقات واکنش هاي پيش بيني نشده اي بروز مي دهند که باعث قطع رابطه با يکي از نزديکان شان مي شود.
بهترینهای شنیدنی

سلامت روانتان را جدی بگیرید

گذران زندگی با روانی سالم مهارتی است آموختی که مانند هر مهارت دیگری مثل خواندن و نوشتن در آغاز نیاز به آموختن الفبای آن است. پس با ما همراه باشید تا با الفبای سلامت روان آشنا شوید.

رنگ‌هایی که شما را به آرامش می‌رساند

معنی و تاثیر رنگ ها روی افراد مختلف با این که مقداری متفاوت است اما تا حدود زیادی انرژی که رنگ ها به محیط ازاف خود می دهند یکسان است. در ادامه به بررسی روانی رنگ ها در آرامش بخشی به محیط می پردازیم:
بهترین های شنیدنی

تاثیری که تبلیغات مجازی روی روان ما می گذارد

دنیای تبلیغات آنقدر گسترده شده که به هر گوشه ای نگاه کنی رد پای آن را میبینی. در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به دیلیل سرعت نشر و نامعلوم بودن منبع تبلیغات برای افراد سردگمی ایجاد می کند. و گاهی موجب افزایش اضطراب می شود. در ادامه دکتر عبدالرضا سپنجی دکترای ارتباطات از شیوه تاثیر این تبلیغات بر سلامت روان اجتماع سخن می گوید.

با اين پاک کن خاطرات بد خود را پاك كنيد

یکی از جملاتی که همه افراد هنگام دلداری دادن کسی در مواقع ناراحتی این است که با گذشت زمان این خاطره بد فراموش می شود. اما فقظ گذشت زمان برای پاک کردن این خاطره بد از لوح ذهن ما کافی است. یا باید خودمان نیز برای این کار تلاش کنیم؟

زنگ خطرهای رابطه که باید بشناسید

هرکس نیاز به احترام، محبت و عشق در رابطه دارد ولی اگر طرفتان قادر به تامین اینها برای شما نباشد، شاید بهتر باشد به ادامه این رابطه بیشتر فکر کنید.

قدغن‌های بعد از شکست عاطفی

گاهی اوقات کسانی که بعد از یک شکست عاطفی با ما مشورت می‌کنند، از این شکایت دارند که چرا نمی‌توانند فرد دیگری را جایگزین فرد موردعلاقه‌شان کنند. پاسخ این است: خواهش می‌کنم این کار را نکنید!