مدیریت و ارتباطات - علم و تکنولوژی

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)یک ناهنجاری هورمونی رایج در میان زنانی است که در سنین باروری قرار دارند. نام این سندروم با توجه به ظاهر اکثر تخمدان های مبتلا به این عارضه انتخاب شده است، یعنی وجود کیست های متعدد بر روی دیواره خارجی تخمدان ها.
بارداری سالم

اگر تصمیم به بارداری دارید بخوانید

ارداری سالم پیش از شروع دوران بارداری آغاز می شود. بنابراین این دانستن این که پیش از بارداری چه اقداماتی می توانید در جهت داشتن نوزادی سلامت انجام دهید بسیار حائز اهمیت است.
بارداری سالم

زایمان در آب؛ بلی یا خیر ؟ + عکس

زایمان در آب روشی است که طرفداران و منتقدان خاص خود را دارد. هرکدام از این دو گروه نیز شواهد علمی خود را ارایه می کنند. زایمان در آب روشی است که طرفداران و منتقدان زیادی خاص خود را دارد. هرکدام از این دو گروه نیز شواهد علمی خود را ارائه می کنند. برای آشنایی بیشتر با زایمان در آب با ما همراه شوید

استفاده دستمال توالت مفید یا مضر؟

ناحیه تناسلی، جزو حساس ترین مناطق پوستی است که می تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجی مانند دستمال کاغذی، تحریک شود. متاسفانه، بسیاری از خانم ها به صورت وسواس گونه ای عادت به خشک کردن ناحیه تناسلی خود بعد از رفتن به دستشویی دارند که این مسئله می تواند مشکلات پوستی مختلفی را در این قسمت حساس از بدن برایشان ایجاد کند
بهترینهای شنیدنی

تغذیه پیشگیرانه برای بیماری های زنان

تاثیر تغذیه در سلامت افراد و میزان پآن در پیشگیری به بیماری های مختلف اثبات شده استو اما چه رژیم غذایی و مواد مغدذی نقش پر رنگ تری در پیشگیری از بیماری های زنان دارند را در ادامه با ما بشناسید.
بارداری سالم

نکاتی مهم درباره ورزش در دوره بارداری + عکس

اشتن برنامه ثابت ورزشی در دوران بارداری می تواند به حفظ سلامت مادران کمک کند. انجام حرکات ورزشی در حین بادراری به علاوه می تواند برخی ناراحتی های رایج این دوران از جمله کمردرد و خستگی را کاهش دهد

بهترین پیشنهاد برای رژیم غذایی دوران بارداری

به دنیا آوردن فرزند، تجربه جالبی است که به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد. از جمله نکات حائز اهمیتی که در این دوران باید مد نظر قرار گیرد، تغذیه مادر است که هم در حفظ سلامت مادر و هم تولد نوزادی سالم نقشی اساسی دارد. بارداری باعث می شود مادر، به مصرف مواد غذایی اضافی، به ویژه آهن، فولیک اسید، ید و زینک نیاز داشته باشد.

عفونت و خارش واژن را در خانه درمان کنید

عفونت یا خارش واژن مشکلی است حکه همه خانم ها کم بیش یک یا چند بار با آن دست و پنجه نرم کرده اند. و گاهی سختی یا تنبلی برای مراجعه به پزشک زنان باعث پیشرفت و طولانی شدن عفونت واژن شده است. اما ما در ادامه درمان های ساده و خانگی برای بهبود این بیماری به شما ارائه می دهیم. پس با ما همراه باشید

همه چیز درباره سقط جنین و اتفاقات پس از آن

سقط جنین به از دست دادن بارداری تا قبل از هفته‌ی بیستم گفته می‌شود. معمولا با خونریزی شدید و در‌دهای شکمی همراه است. طبق ارائه‌ی کالج آمریکایی زنان و زایمان از هر هر 5 بارداری یکی منجر به سقط می‌شود؛ بیش از 80 درصد این پیشامد در سه ماهه‌ی اول بارداری اتفاق می‌افتد. تعداد واقعی سقط‌ها حتی از این هم بالاتر است زیرا بسیاری از آنها در هفته‌های اول و حتی قبل از اینکه فرد متوجه بارداری‌اش شود اتفاق می‌افتد.
بارداری سالم

لکه بینی های دوران بارداری

عوارض لکه بینی حاملگی لکه بینی به خروج ترشحات خونی خفیف از واژن مشابه الگوی خونریزی در روزهای اول یا آخر دوران قاعدگی گفته می شود. این ترشحات خونی به رنگ صورتی، قرمز یا قهوه ای بود می‌توانند در هر زمانی در دوران بارداری اتفاق بیافتد.

10 اشتباه رایج دوران شیردهی (قسمت دوم)

بعد از زایمان شیر دهی مهمترین وظیفه ای است که یک مادر بر دوش دارد، اما این احتمال وجود دارد که این عمل برای بعضی از مادران راحت نباشد. در بیشتر مواقع، عدم آگاهی و راهنمایی لازم، مادران تازه وارد را در انجام این کار درمانده می‌کند. این در حالی است که این عمل برای رشد و تن درستی نوزاد حیاتی است. فراموش نکنید مراقبت کردن از نوزاد نیازمند مهارت و تکنیک هایی می‌باشد که برای آرامش و رضایت مادر و فرزند هر دو الزامی است.

10اشتباه رایج در دوران شیردهی (قسمت اول)

بعد از زایمان شیر دهی مهمترین وظیفه ای است که یک مادر بر دوش دارد، اما این احتمال وجود دارد که این عمل برای بعضی از مادران راحت نباشد. در بیشتر مواقع، عدم آگاهی و راهنمایی لازم، مادران تازه وارد را در انجام این کار درمانده می‌کند. این در حالی است که این عمل برای رشد و تن درستی نوزاد حیاتی است. فراموش نکنید مراقبت کردن از نوزاد نیازمند مهارت و تکنیک هایی می‌باشد که برای آرامش و رضایت مادر و فرزند هر دو الزامی است.

تکان های جنین در شکم مادر چه می گویند؟

اظهار نظر مادر های مختلف درباره جنین و حرکات آن جالب است چرا که هر کدام به نوعی از آن یاد کرده اند برخی آن را مانند حرکت پروانه ها و برخی دیگر مانند پرش های عصبی چشم و یا گاهی هم آن را به مانند حرکت غلطک یاد کرده اند. اما واقعا ایننکان ها چه حسی دارند؟

مراقبت های لازم از زخم سزارین

برش جداری سزارین عمدتا به صورت عرضی در پایین شکم و گاه به صورت طولی از زیر ناف به پایین داده میشود سزارین غالبا در شرایط کاملا استریل انجام میشود از لحاظ تقسیم بندی زخم های تمیز به حساب می‌آید. در تقسیم بندی، زخم های آلوده و نیمه تمیز و تمیز داریم؛
بارداری سالم

راه هایی برای کنترل سوزش معده در دوره بارداری

دوره بارداری در همه افراد به شیوه یکسانی پیش نمیرود. بعضی از خانم ها در دوران بارداری با سوزش معده یا سر دل همراه است. در ادامه راه هایی برای کنترل این عارضه معرفی می کنیم

علل و انواع سقط جنین + عکس

سقط جنین به پایان خودبخودی بارداری از زمان لقاح تا هفته بیستم حاملگی اطلاق می شود. به از بین رفتن جنین پس از هفته بیستم، مرده زایی اطلاق می شود. اکثر موارد سقط جنین در سه ماهه نخست بارداری و بین هفته هفتم تا دوازدهم رخ می دهد

تنظیم قاعدگی با گیاهان دارویی

گاهی خانم‌ها بنا به دلایل مختلف از جمله درپیش‌داشتن یک سفر زیارتی، تفریحی و یا مراسم عروسی اقدام به جلو انداختن دوره قاعدگی یا پریود خود می‌کنند. برای این‌کار برخی افراد از داروهای شیمیایی و برخی دیگر از روش‌های خانگی و طب سنتی بهره می‌برند. در اینجا قصد داریم خوراکی‌هایی را به شما معرفی کنیم که خوردن آن‌ها باعث زود پریود‌ شدن می‌شود اما توصیه ما به شما این است که اجازه دهید بدن سیکل قاعدگی را به طور خودکار و منظم طی کند و با روش‌های مختلف آن را عقب یا جلو نیندازید و نظم طبیعی آن را برهم نزنید.
سقط جنین با گیاهان دارویی

گیاهان خطرناک برای بارداری

سقط جنين (miscarriage) يعني از دست دادنِ حاملگي در بيست هفته اول. حدود پانزده تا بيست درصد از حاملگی‌های شناخته شده به سقط جنين منجر می‌شوند، و بيش از 80 درصد از اين اتلاف‌ها قبل از دوازده هفتگي اتفاق مي‌افتند.

غذا های مناسب برای دوران شیر دهی

افزایش شیر مادر، تقویت و ازدیاد شیر مادر با مصرف غذاهای مناسب در دوران شیردهی عملی است. برای افزایش شیر مادر هویج و بادام بخورید. شیر مادر

مراقبت های دستگاه تناسلی بعد از زایمان + عکس

گاه پیش آمده که خانم ها بعد از دوران بارداری و زایمان شدن با مشکلاتی در ناحیه دستگاه تناسلی شان روبرو شده اند.معمولاً این مشکلات با درد همراه هستند و میتوانند بعد از گذشت دوران بارداری باز هم خانم ها را در فشار و عذاب قرار دهند.سوالی که الان در ذهن ها بوجود می آید این است که چطور میتوان از دستگاه تناسلی بعد از زایمان مراقبت کرد؟