مدیریت و ارتباطات - ورزشی

در فصل «خانه تکانی» مراقب این شوینده ها باشید

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شمسی بسیاری از خانم های ایرانی خود را آماده رسیدن بهار کرده و خانه تکانی می کنند، اما نکته مهم و حائز اهمیت آن است که برخی مواد شوینده حاوی ماده های خطرناک سمی و سرطانزا بوده که هنگام خرید محصول باید به آن توجه و از خریداری آن ها اجتناب کرد

وقتی نیمه پر لیوان مشکل زا می ‌شود

برخی مواقع ما آبی را می نوشیم که برای مدت یک شب در لیوان مانده است،سوال این جاست که آیا این آب برای سلامت ما مضر است؟ بسیاری از ما عادت داریم آب باقی مانده از شب قبل و یا مابقی آب بطری یا لیوانی که در داخل ماشین خود قرار داده ایم را بنوشیم.

چگونه ظرف مناسب مایکروویو را انتخاب کنید؟

فر مایکروویو به خاطر وجود امواجی که برای پخت غذا ساطع می‌کند، به ظروف خاصی نیاز دارد. احتمالاً همه‌ی شما که از این نوع فر استفاده می‌کنید می‌دانید که ممنوعیت بزرگ برای این ظرف‌ها «فلزی بودن» است. شاید هم گاهی اشتباه کرده باشید و با گذاشتن ظرف فلزی در مایکروویو جرقه‌هایی شبیه رعد و برق را در آن دیده باشید.

شیوه درست و موثر نخ دندان کشیدن

نخ دندان درست به اندازه مسواک زدن اهمیت دارد اما متاسفانه کسی به این موضوع آنطور که باید توجهی ندارد. لابلای دندان ها همیشه مستعد تجمع باکتری هاست. متاسفانه اکثر مردم اطلاعات کافی درباره ی نحوه مراقبت صحیح از دندان های خود ندارند

معجزه ای برای رهایی از نفخ شکم

اگر می‌خواهید شکل زیبایی به شکم خود بدهید باید بتوانید آن را از داخل عوض کنید. انجام تمرینات ورزشی مناسب و داشتن رژیم غذایی خوب می‌تواند بهترین روش برای به دست آوردن تناسب اندام و شکمی صاف باشد اما زمانی که می‌خواهید شکم خود را در زمان کمتری صاف کنید، باید بر روی مکانیسم چربی سوزی داخلی بدن اعتماد کنید.

نکاتی درمورد خانه تکانی و مسمومیت با مواد شوینده

با نزدیک شدن به فصل خانه تکانی میزان خرید مواد شوینده در سبد خرید خانواده ها افزایش می یابد و همچنین در هنگام استفاده بیشتر از سایر مواقع در دسترس کودکان قرار میگیرد و احتمال ایجاد مسمومیت به دلیل استفاده نادرست ازین مود در این فصل افزایش می بابد. پس دراین مقاله ما سعی کردیم نکاتی در مورد پیشگیری از مسمومیت و همچنین نکات اصلی در برخورد با مسمومیت ایجاد شده با مواد شیمیایی را برای شما ذکر کنیم

گوش پاک کن با گوش ما چه می‌کند؟

جرم گوش یکی از عوامل دردسر ساز بعد هر حمام و استخر است. بین فواید و مضرات خشک کردن گوش با گوش پاک کن همواره اختلاف نظر وجود دارد.
بهترینهای شنیدنی

نکاتی در انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش و پاپوش مناسب برای هر فرد جزو یکی از مهمترین انتخاب های سبک زندگی است. و اما نکته های که برای مناسب بودن یک کفش در نظر گرفت.

تمریناتی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم

این روز ها همه افراد به نحوی به وسایل الکترونیک سرکار دارند. موبایل، تبلت، تلویزیون، لب تاپ و سیستم های کامپیوتری . همه این ها به نحوی بر چشم و بینایی ما اثر مخرب دارند. پس اگر روزی بیشتر از یک ساعت با این وسایل کار می کنید انجام تمرینات زیر برای شما ضروری است.

وقتی مژه ها گل در می آورند

گل مژه در واقع عفونتی است که در اثر انسداد مجرای چربی روی سطح پلک به صورت جوش ایجاد می شود. گل مژه معمولاً سطحی و کاملاً قابل رؤیت است اما در موارد نادر امکان دارد در عمق پلک قرار گیرد. گل مژه دو نوع خارجی و داخلی دارد.
بهترینهای شنیدنی

راه های پیشگیری از مسمومیت غذایی

حالت تهوع، سر گیجه، سر درد، شکم درد، معده درد، اسهال و استفراغ بی حالی و ناراحتی نشان از این دارند که شما دچار مسمومیت غذایی شده اید. و سوال بی جواب در اینطور مواقع، من که ویژه خاصی نخوردم؟ برای پیدا کردن جواب این سوال و نکات ضروری برای جلوگیری از مسمومیت غذایی با ما همراه باشید.

استفاده از روغنهای آشپزی با حفظ اصول سلامت

آشنایی با چربی ها می تواند به عنوان یک کسب و کار مهم و حساس به شمار رود.اگر پرسه زدن در بین بطری های بی شماری که در قفسه های سوپرمارکت ها وجود دارند، یک کار دلهره آور نبود، می توان گفت آخرین تحقیقاتی که در مورد چربی های اشباع شده، صورت گرفته، برای تغییر دادن همه چیز به صورت کامل کافی بود. در این مبحث، در مورد چربی ها، نحوه ی تشخیص آن ها و انتخاب بهترین آن ها و این که چه چیزی باعث شده است تا به یک مقوله ی خاص تبدیل شود، صحبت خواهد شد.

آشنایی با اختلال خواب و بد خوابی

اختلال خواب یا بد خوابی مشکلی است که در مواقع مختلف و با علت های متفاوت افراد را درگیر میکند. برخی از این دلایل روانی است. در ادامه با انواعِ اختلالِ خواب و راه‌های کنترل بدخوابی با حضور آقای دکتر خسرو صادق نیت(روانپزشک) با شما هستیم.

ترک کف پا، هرآنچه باید بدانید تا درمانش کنید

خشک شدن و ترک خوردن پاشنه پا یا کناره های پنجه پا علاؤه بر طاهر ناخوشایند و زشتی که ایجاد میکند، بلکه برای فرد هم آزار دهنده و کاهی دردناک میشود. در ادامه هر آنچه از ترک پا باید بدانید تا بتوانید در منزل آن را درمان کنید آمده است پس با ما همراه باشید.

آب معدنی بنوشیم یا آب آشامیدنی؟

تمایل به مصرف آب بسته بندی در دهه اخیر به شدت افزایش یافته است. مردم معتقدند که مواد معدنی موجود در آب معدنی برای سلامتی مفیدند و منابع آب معدنی از نظر بهداشتی مشکلی ندارند.
بهترینهای شنیدنی

ایدز و آنچه باید بدانید

بیماری ایدز یا دوره فعال بیماری اچ آی وی مثبت است. که جزو بیماری های نقص سیستم ایمنی بدن در مقابل سایر بیماری هاست. بیماری ایدز برخلاف اکثر بیماری های نقص سیستم ایمنی که به صورت ژنتیکی و بدون عوامل خارجی یا خود ایمنی، به دلیل یک ویروس و عامل خارجی ایجاد می شود. پس اگر راه های پیشگیری فعال از این بیماری را رعایت بنماییم به این بیماری مبتلا نخواهیم گشت. پس شناخت خود بیماری ایدز و راه های پیشگیری و درمان های فعلی موجود برای این بیماری یکی از اقدامات ضروری برای هر فرد است. پس با ما همراه باشید.
بهترینهای شنیدنی

وقتی ناخن هم مریض می شود + پیشگیری و درمان

بیشتر افراد ناخن را بخش غیر زنده ای می دانند و تصور بر این دارند که ناخن ها نیازمند مراقب نیستند و هیچگاه مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد. یا تنها مشکلاتی که برای ناخن میشناسند شکستن ناخن است. اما در حقیقت ناخن هم بخش زنده ای از بدن است و در صورت رعایت نکات مراقبتی ممکن است دچار بیماری بشود. حتی بیماری های ناخن ممکن به حدی پیشرفت کنند که تنها درمان آن قطع بندهای انگشت باشد. پس برای دانستن نکات مراقبتی و آشنایی با بیماری های ناخن با بهترین ها همراه شوید.

غذاهای محافظ ما در برابر آلودگی هوا

اگر در این روزهای آلودگی هوا نگران فلزات سنگین و تاثیر آنها بر سلامتی تان هستید، حتما خوشحال میشوید بدانید که برخی غذاها میتوانند به دفع این سموم شیمیایی از بدن کمک کنند. در ادامه به برخی از این مواد غذایی اشاره می کنیم.