بازار مالی - اقتصاد کلان
بودجه ۱۴۰۱ لایحه بودجه 1401 بورس تهران بورس ارز ترجیحی ارز 4200 تومانی ارز بازار ارز نرخ ارز مبارزه با قاچاق

معاون وزیر صمت: قیمت ۱۷۰۰ کالا در کشور کاهش یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) با بیان اینکه هدف نخست اجرای طرح درج قیمت تولیدکننده شفاف سازی و هدف دوم آن کاهش قیمت‌هاست گفت: ضمن احصای سه هزار قلم کالا در این طرح مشاهده شد که قیمت یکهزار و ۷۰۰ قلم کاهش بین پنج تا ۶۵ درصدی دارد.

رقم احتمالی عیدی کارمندان اعلام شد

بررسی‌ ها نشان داده بود که برای عیدی امسال دو پیش‌بینی جدی وجود دارد؛ در یک مورد مبلغ عیدی را نسبت یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان، تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده و دو میلیون تومان به طور یکسان به تمامی کارکنان پرداخت شود.

سرمایه‌گذاری در فوتبال کشور سودآور نیست

مسئول بازاریابی و عضو هیات رییسه سازمان لیگ گفت: سرمایه‌گذاری در فوتبال کشور و تیمداری در لیگ برتر فوتبال حرفه ای به هیچ‌عنوان سرمایه‌گذاری سودآوری نیست و به همین دلیل بخش خصوصی دستاوردی جز هزینه کردن ندارد.

افزایش ۳۲ درصدی قیمت شیرخشک

طبق گزارش‌های رسمی، افزایش قیمت شیرخشک به بیش از ۳۲ درصد رسیده است.هر قوطی ۴۵۰ گرمی شیرخشک در دی‌ماه پارسال به طور متوسط ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشته که در آذرماه امسال به ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است، اما در دی‌ماه قیمت باز هم روند افزایشی طی کرده و به طور متوسط تا ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده و حتی تا مرز ۵۰ هزار تومان هم هر ۴۵۰ گرم شیر خشک قیمت خورده است.

«جیمبو» به پرواز درآمد! / آیا پول خود را در بانک‌ بگذاریم؟ / پیش‌بینی آینده نرخ سود

یک هواپیما زرد و قرمز. با قدرتی اعجاب‌برانگیز. آماده حل هر بحرانی. «جیمبو» را حتما به یاد دارید. تصور کنید در اقتصاد ایران طی یک سال اخیر چنین هواپیمایی با یک ماموریت ویژه آن هم جمع کردن پول مردم به پرواز درآمده است. آیا این جیمبو قابل اعتماد است؟

افزایش حقوق کارمندان و کارگران فقط برای متاهلان!

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نوشت: در بودجه کشور و برنامه پنج ساله، افزایش حقوق کارمندان و کارگران فقط برای متاهلین و به نسبت تعداد فرزندان افزایش یابد تا طی چند سال اجرت المثل بانوان خانه دار واقعی شود.
وزیر صمت:

برنامه ای ویژه برای تامین کاغذ داریم

وزیر صمت با بیان اینکه در صنعت کاغذ برنامه ویژه ای را آغاز کرده ایم، گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن این صنعت با تأمین کامل نیاز داخل کشور، مشکلات تأمین کاغذ را حل کند.

کاهش سوانح رانندگی با گسترش هوشمند‌سازی جاده‌ها

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت:‌ همه سامانه‌های سازمان راهداری توسط جوانان همین مرز و بوم نوشته شده است و تلفیق این سامانه‌ها با بحث توسعه هوشمندسازی جاده‌ها و شناسایی و رفع نقاط پرحادثه، کاهش تلفات سوانح رانندگی را به دنبال دارد.

آخرین جزئیات سهمیه بنزین نوروزی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، دولت هنوز سهمیه‌ای برای بنزین نوروزی در نظر نگرفته است.
در مراسم واگذاری رایگان زمین ۴۷ هکتاری بنیاد در کرمانشاه اعلام شد:

در مراسم واگذاری رایگان زمین ۴۷ هکتاری بنیاد در کرمانشاه اعلام شد: تقدیر «رستم قاسمی» از «فتاح» برای پای کار آمدن بنیاد مستضعفان در طرح ملی جهش تولید مسکن

وزیر راه، مسکن و شهرسازی با حضور در مراسم واگذاری رایگان زمین ۴۷ هکتاری بنیاد مستضعفان در کرمانشاه به طرح ملی جهش تولید مسکن، از همکاری بنیاد در این طرح و واگذاری حدود ۱۰۰۰ هکتار از زمین های بنیاد به این طرح ملی تقدیر کرد.
معاون وزیر جهادکشاورزی:

محصولات کشاورزی عودت شده از روسیه هیچ مشکلی نداشت

بندرعباس - معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به عودت دادن بخشی از محصولات کشاورزی هرمزگان توسط روسیه گفت: قویا اعلام می‌کنم که محصولات کشاورزی صادر شده به روسیه هیچ مشکلی نداشته است.